Львів'яни зібрали підписи для повернення громаді 3.4 га землі зі школою у Брюховичах

28.09.2023 10:57   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Львів’яни зібрали підписи під петицією щоб витребувати «з чужого незаконного володіння земельну ділянку 3,46 га у Брюховичах» на вулиці Широкій, 2 та прийняття відповідного рішення про її використання для рекреації з урахуванням залягання на ділянці термальних вод.

Про це йдеться на сайті з петицією.

Як відомо, для розгляду петиції необхідно було зібрати 500 підписів. Станом на 28 вересня петицію підписали 501 особа.

Автор петиції Остапик Ярина зазначила, що земельну ділянку на вул. Широка, 2, Брюховицька селищна рада надала підприємству громадської організації осіб з інвалідністю у 2020 р. для містобудівних потреб з прямим порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», без наявності Детального плану території чи зонування, тому при наданні земельної ділянки не була забезпечена участь громадськості у обговоренні містобудівної документації та не було враховано територіальні ресурси – наявність на ділянці залягання термальних вод.

“Земельна ділянка знаходиться у курортній зоні селища. Ділянки, які межують із ділянкою по вул. Широка, 2, заплановані та вже використовуються під рекреаційні, оздоровчі та відпочинкові цілі, щодо сусідніх земельних ділянок наявні експертні дослідження про залягання на них лікувальних мінеральних термальних високомінералізованих вод, придатних для бальнеолікування. На даний момент здійснюється буріння свердловин на сусідніх ділянках”, – йдеться у петиції.

Нагадаємо, у лютому 2021 року було відкрито кримінальне провадження та накладено арешт на ділянку, восени 2022 року будівництво було заблоковано фізично – в’їзд на ділянку перегородили бетонними блоками. Проте з’явився новий інвестор і проєкт реанімували. Запорізька компанія Sensar Development, пообіцяла замість одного відсотку під реабілітаційний центр надати п’ять.

Мешканці селища Брюховичі зібрали підписи та звернулись до Генерального прокурора України щодо крадіжки в громади землі на вулиці Широкій та списання недобудованої школи.

Також стало відомо, що державний реєстратор Трускавецької міської ради Тарас Лужаниця зареєстрував як об’єкт незавершеного будівництва свіжовикопаний котлован на даній ділянці. Окрім того, минулого тижня представники Sensar Development задля захисту своїх інтересів почали “наймати” військових. Запорізька компанія доручила проводити громадський нагляд за роботами  Сергію Волинському («Волині»), майору ЗСУ, виконувачу обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, учаснику оборони Маріуполя.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews