«Львівська політехніка» заявила, що не несе відповідальності за слова їхньої викладачки Ірини Фаріон

07.11.2023 20:19   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

популярне


Напередодні Фаріон заявила, що не може назвати українцями військових, які розмовляють російською.

Національний університет «Львівська політехніка» опублікував офіційний коментар щодо інтерв’ю викладачки університету Ірини Фаріон журналістці Яніні Соколовій. У навчальному закладі зазначили, що вони не несуть відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.

Про це повідомила пресслужба університету у вівторок, 7 листопада.

«Львівська політехніка від початку російської агресії в Україні, у 2014 році і дотепер, активно та у різний спосіб допомагає українським воїнам, які борються проти ворога і обстоюють наше право на незалежність і цілісність нашої держави… Однак Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом», — зазначили у навчальному закладі.

Також у пресслужбі університету додали, що кожен воїн, який боронить Україну, незалежно від віросповідання чи мови спілкування, заслуговує найвищої поваги і вдячності. «І це — непорушна позиція нашого університету», — заявили у «Львівській політехніці».

5 листопада вийшов ефір програми "Рандеву з Яніною Соколовою", де філологиня розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування "Азов"). Вона сказала, що не може назвати їх українцями.

7 листопада в університеті, де викладає Ірина Фаріон, на одному з корпусів з’явилися листівки на адресу мовознавиці. Зокрема, з написами: “Фаріон – геть з політехніки”, “Чому в політесі досі працюють паплюжники честі українських воїнів?”.

null

Ввечері, 7 листопада, на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.

"Беззаперечно, кожен воїн, який боронить нашу землю і наш народ, незалежно від віросповідання чи мови спілкування, заслуговує найвищої поваги і вдячності. І це ― непорушна позиція нашого університету. У Львівській політехніці діє кодекс корпоративної культури, який визначає моральні принципи, правила та норми спілкування і поведінки учасників академічної спільноти нашого університету. Однак Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом", – мовиться у заяві.

Також журналісти Суспільного скерували запит до Міністерства освіти і науки з проханням роз’яснити ситуацію.

Керівник рекрутингового центру третьої штурмової бригади із позивним “Лакі” прокоментував ситуацію щодо висловлювань Ірини Фаріон.

“Хто більший патріот: людина, яка розмовляє українською мовою і ховається від ТЦК, сидячи в тилу або за кордоном, чи військовий, який розмовляє російською, але віддає свій час, життя, здоров'я, перебуваючи на Сході, беручи участь у бойових діях?”, – каже військовослужбовець.

Уповноважений з прав людини звернувся до поліції з проханням перевірити висловлювання Ірини Фаріон. 

Після шквалу критики, Ірина Фаріон прокументувала весь "шлак" негативу у свою сторону:

"Виконуйте закон – 29 стаття закону "Про Збройні сили України"; 13 стаття – закон "Про функціонування української мови"; 10 стаття – Державний статус української мови. Все, крапка! Чи, можливо, ті, хто служить у війську, мають індульгенцію на право не знати мову і зневажати її? Для них — це не закон? Вони порушують мовний закон. Що це за армія, де не дотримуються законів?" — заявила Ірина Фаріон.

На запитання про те, як вона відреагувала на звернення омбудсмана Дмитра Лубінця до СБУ та Нацполіції за фактом заяви, Ірина Фаріон відповіла, що чекає зустрічі з представниками СБУ.

"Мені дуже хочеться поспілкуватися із Службою безпеки України і нагадати їй, що існує 29 стаття. Тобто мова у війську — українська", — додала мовознавиця.

Реакція на слова Фаріон

Вранці 7 листопада після інтерв'ю з мовознавицею уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Лубінець прямо не назвав прізвища Фаріон, однак його заява з'явилася на тлі скандалу з нею, який зараз обговорюють у соцмережах.

"У медіа активно поширюється відеоматеріал, на якому транслюються негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців ЗСУ, які спілкуються мовами нацменшин", — так почав свій допис Лубінець.

Омбудсман закликав публічних осіб свідомо ставитися до ідей та поглядів, які вони транслюють, а медіа — бути відповідальними щодо інформації, яку поширюють.

Заступник командира третьої штурмової бригади Максим Жорін написав у своїх соцмережах, що правоохоронним органам варто звернути увагу на діячку.

Народний депутат України Єгор Чернєв також несхвально відгукнувся на інтерв'ю і сказав, що дії Фаріон становлять загрозу національній безпеці України: "Цим блюзнірством, як на мене, вона поставила знак рівності між окупантами та тими, хто жертвує своїм життям, боронячи Україну".

Парамедикиня, яка воювала в Маріуполі та боронила "Азовсталь", Катерина "Пташка" Поліщук також негативно висловилась щодо заяв Фаріон: "Ваша позиція не проукраїнська і я вважаю вас проєктом Кремля. Ви — ворог, що просуває отруйні гидкі наративи".

Після коментарів обурення на свою адресу Фаріон у себе на Facebook обстоює тези з інтерв'ю: "Говорити в українському війську московською мовою — це постійно створювати небезпеку для побратимів".

А в Telegram додає: "Бидломаса має припадок від моєї правди про ухилянтів та москворотих биків, що ганьблять ЗСУ".


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews