Садовий програв суд компанії «Кока-Кола», але встиг продати земельну ділянку

24.11.2023 20:11   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Поки Київський окружний адміністративний суд розглядав цю справу, міська рада встигла продати ділянку на аукціоні у липні цього року. 

Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» до Львівської міської ради і скасував ухвали, згідно з якими компанія втрачала право укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,2910 га по вул. Городницькій, 43 у Львові, а ділянка була виставлена на повторний аукціон.  

Про це пише "Твоє місто" з посиланням на ЄДРСР

Аукціон на продаж цієї земельної ділянки відбувся ще у 2010. Тоді переможцем стала «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», але договір купівлі-продажу не був укладений через відсутність необхідних погоджень. У серпні 2022 року в компанії дізналися, що ухвалою ЛМР від 20.05.2021 року №802 ці торги визнали такими, що не відбулись та призначили нові.

Другою оскаржувано ухвалою міськради земельна ділянка була включена у перелік ділянок, призначених для продажу у власність на земельних торгах у формі електронного аукціону. 

Таку ухвалу позивач вважав протизаконною, адже у ній міськрада посилається на Земельний кодекс України, тобто нібито на відмову Кабміну у погодженні продажу цієї ділянки підприємству, засновником якого є іноземна юридична особа. Окрім того, за твердженнями компанії факт відмови з боку органу виконавчої влади відсутній. Позивач додав, що в розумінні українського законодавства він є іноземною компанією, оскільки юридична особа «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» створена та зареєстрована в Україні.

Міська рада у відповідь на це вказує, що договір купівлі-продажу на ділянку все ще не був укладений, а позивач помилково ототожнює підписані протоколи проведення торгів з набуттям права купівлі або оренди земельної ділянки. А отже скасування ухвал не поновить порушених прав компанії, адже вони можуть виникнути лише на підставі договору купівлі-продажу. 

Врахувавши усі позовні вимоги, відсутність відмови від Кабінету міністрів України, українську реєстрацію юридичної особи «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», суд задовольнив позовні вимоги та визнав протиправними ухвали ЛМР, за якими торги визнавались такими, що не відбулись, а ділянка була виставлена на повторний аукціон. Окрім цього, з ЛМР стягнули судовий збір у розмірі 4962 гривень. 

Поки Київський окружний адміністративний суд розглядав цю справу, міська рада встигла продати ділянку на аукціоні у липні цього року. Договір купівлі-продажу був укладений з ТОВ «Захід інвест контакт». 

Переможець сплатив за ділянку 15 млн і 1 гривню.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews