Е-квиток у Львові та екс-регіонали: як Садовий в проєкті з'явилась компанія Авраменка?
Опубліковано : Іванна Капустянська
Уже за декілька днів, у Львові стартує один з так званих етапів впровадження системи електронного квитка – етап електронної оплати проїзду.
Як повідомили в ЛМР, з 11 грудня 2023 року, у всьому громадському транспорті Львова буде забезпечено можливість оплати вартості проїзду безготівковим способом. Зокрема, проїзд можна буде сплатити за допомогою банківської картки, або будь-якого ґаджета в якому реалізована технологія оплати через NFC (Google Pay, Apple Pay). За пропозицією Львівської міської ради, при такому способі оплати вартість проїзду буде становити 15 гривень, йдеться у матеріалі leopolis.news.
Варіант готівкової оплати буде збережений, але його вартість на першому етапі зросте до 20 гривень.
Також оплатити проїзд можна за допомогою картки ЛеоКарт, яку активно просувають в ЛМР. У випадку її використання вартість проїзду буде нижчою, ніж у випадку банківських карток - 13 грн за разову поїздку. І саме з картками ЛеоКарт пов'язаний доволі цікавий зв'язок між ЛКП «Львівавтодор» (як оператора системи електронного квитка) і компанією народного депутата України IV скликання, ексрегіонала Володимира Авраменка.
Володимир Авраменко – засновник і власник компанії АВК, народний депутат України IV скл, колишній член Партії регіонів. У 2007році інвестував в EasyPay, небанківський оператор платіжних та фінансових сервісів. СЕО EasyPay – Олексій Авраменко, старший син Володимира. Різні джерела вказують що саме Володимир був засновником платіжної системи
Де можна придбати картки ЛеоКарт?
За офіційними повідомленнями ЛМР, картки ЛеоКарт можна придбати в мережі кіосків «Інтерпрес» та в терміналах EasyPay (ТзОВ «Ізі СОФТ»).
Як поповнити придбану картку ЛеоКарт?
Як зазначають на офіційній сторінці «Електронний квиток ЛеоКарт» у Facebook, поповнити придбану картку можна зокрема:
Онлайн через застосунок EasyPay.
Онлайн через веб-сайт EasyPay.
Через термінали EasyPay.
Як перевірити баланс картки ЛеоКарт?
Знову ж як офіційно повідомляють в Львівавтодорі, перевірити баланс транспортної картки ЛеоКарт крім валідатора у громадському транспорті, можна за допомогою:
- терміналу EasyPay.
- Онлайн. Через застосунок EasyPay.
- Онлайн. Через веб-сайт EasyPay.
“Є можливість поповнювати картки ЛеоКарт, як платні, так і пільгові. Працює сайт EasyPay, працює мобільний додаток EasyPay”, - зокрема прорекламував приватну структуру керівник Львівавтодор Микола Власюк.
Отже. Поки компанія SoftServe, яка офіційно займається впровадженням електронного квитка у Львові і яка є офіційним розробником мобільного додатку для даної системи, вже чотири роки розробляє мобільний додаток ЛеоКарт, інша компанія – ТзОВ “Ізі СОФТ”, не лише реалізувала функціонал продажу та поповнення карток ЛеоКарт, але й отримала доступ до даних системи електронного квитка.
Яким чином компанія EasyPay (ТзОВ “Ізі СОФТ”) з’явилась в проєкті електронного квитка у Львові, наразі журналістам з’ясувати не вдалось. Уникає відповіді на дане питання і керівник ЛКП “Львівавтодор” Микола Власюк.
“Яким чином вибрали EasyPay? Якийсь конкурс проводили? Хто прийняв таке рішення?”, – акцентує керівник транспортної комісії ЛМР Ігор Зінкевич.
“Значить вся система побудована на еквайрингу Укргазбанку. Все побудоване на його діяльності. Співпраця з EasyPay трохи ширша чим просто еквайринг за операцію. Я вам все порозписую, бо там є багато речей де залучений EasyPay”, - зокрема повідомив Микола Власюк.
Єдиним документом, який вдалось знайти – це опублікований в системі Prozorro договір між ЛКП “Львівавтодор” та ТОВ "Фінансова компанія "Контрактовий дім" на суму 49 900 грн укладений в березні 2021 року з подальшими змінами в вересні та грудні. Даний договір про закупівлю, був укладений без використання електронної системи закупівель без проведення тендеру. Відповідно до даної угоди, ТОВ "Фінансова компанія "Контрактовий дім" отримує ВИНАГОРОДУ у розмірі:
- 1,45% від суми кожної оплати здійсненої користувачами мобільного додатку.
- 1,00% з суми кожного платежу за видачу карток ЛеоКарт.
Далі фінансова компанія протягом 3 (трьох) банківських днів перераховує кошти на рахунок ЛКП “Львівавтодор” в АБ “Укргазбанк”. Тобто крім винагороди, фінансова компанія ще три дні може зберігати зібрані кошти до прикладу на депозиті і додатково на них заробляти.
Однак дія даної угоди завершувалась 31 грудня 2021 року і нових угод між ЛКП “Львівавтодор” та ТОВ "Фінансова компанія "Контрактовий дім" не укладалось.
То що ж це за компанії ТзОВ “Ізі СОФТ” та ТОВ "Фінансова компанія "Контрактовий дім"? Відповідно до даних інформаційно-аналітичної системи Youcontrol обидва ТОВ входять в групу "АВК", ключовою особою в якій є бізнесмен, засновник і власник кондитерської компанії АВК Володимир Авраменко. В межах даної бізнес-групи НБУ виділяє небанківську фінансову групу EasyPay (ІзіПей).
Також варто зазначити, що ТзОВ “Ізі СОФТ” надає послуги з адміністрування та обслуговування АСОП (автоматизованої системи оплати проїзду) в місті Києві. (UA-2022-10-12-011273-a).
Яким чином та відповідно до яких угод ТзОВ “Ізі СОФТ” отримав доступ до системи електронного квитка у Львові наразі замовчується, однак його послуги активно рекламуються керівниками-транспортниками.
Андрій Маан
Джерело: LvNews