У Львові відновлюють знищену мозаїку за гроші власника будинку

20.06.2024 13:48   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

У Львові коштом власника приміщення почали відновлювати мозаїку "Інформаційний простір". Минулого року її демонтував орендар видавництва "Вільна Україна", повідомила Львівська міська рада.

"Зараз триває відновлення мозаїки, за кошти власника приміщення. Над твором працює команда художників під керівництвом викладача Львівської національної академії мистецтв Василя Сивака", – розповіли у пресслужбі.

Мозаїчне панно "Інформаційний простір" створив художник Богдан Сойка в 1981 році для інтер’єру "Союздруку". Це пейзажна композиція з фігурами п’яти жінок, що символізують п’ять материків та обмін інформацією в світі.

У жовтні минулого року орендар приміщення знищив мозаїку, аргументуючи це необізнаністю та малою функціональністю стіни. Тоді на місці монументального твору лишилися тільки авторські креслення.

298 стаття Кримінального кодексу передбачає, що на руйнівника мозаїки накладається штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на 2024 рік один мінімум складає 1514 гривень) чи тюремний термін – три роки ув’язнення. Проте з правопорушниками стараються домовлятися. Так, власник видавництва "Вільна Україна" погодився відновити все своїм коштом.

Вже наступного місяця в місті почали встановлювати таблички – "Блакитні щити", які інформують про культурну спадщину під захистом. В першу чергу пам’яткоохоронні знаки захищають від власників будинків.

"Власники міняються, час спливає. І навіть перший коментар, який ми почули, коли приїхали цього року два місяці тому і зафіксували факт, що була знищена мозаїка, був коментар про те, що "я не знав", – розповіла Наталія Алєксєєва.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews