ЗМІ: Львівський податківець-хабарник уник відповідальності за строками давності
Опубліковано : Іванна Капустянська
Франківський районний суд Львова закрив справу щодо заступника начальника відділу головного управління Державної податкової служби у Львівській області Миколи Рака, якого звинувачували в отриманні кількох хабарів на 2500 грн. Справу закрили за строками давності, прокуратура не заперечувала щодо закриття кримінального провадження.
Про це пише NGL.MEDIA.
Слідчі територіального управління ДБР затримали Миколу Рака у червні 2021 року під час спроби отримати хабар у сумі 2,5 тис. грн. Невелика сума хабаря зумовлена його системністю, адже слідчі мали підстави підозрювати, що податківець отримує щомісячні «відкати» у сумі 500-1000 грн. За це він мав «прикривати» підприємців, які торгували алкоголем та цигарками без потрібних для цього дозвільних документів. А саме – не включати їх до списку на перевірку органами контролю, або ж до списку на сплату штрафів. Точну кількість клієнтів правоохоронці не встановили.
Зазначимо, що згідно з декларацією, після вручення підозри Микола Рак продовжив працювати на держслужбі та отримувати зарплатню заступника начальника одного з відділів головного управління ДПС у Львівській області.
Закриття справи через завершення строків давності стало можливим тому, що прокуратура перекваліфікувала дій посадовця з тяжкого кримінального корупційного правопорушення на кримінальний проступок. Загалом під час усього судового процесу правоохоронці двічі змінювали інкримінований злочин. У кінцевому варіанті його судили як дрібного злодюжку – вимагання хабаря службовою особою (ч.3 ст.368 ККУ) стало шахрайством (ч.1 ст.190 ККУ). Важливо, що шахрайство не є корупційним злочином і час на його розгляд складає лише три роки.
За словами львівського адвоката Олега Мицика, який погодився прокоментувати дану ситуацію безвідносно до конкретної особи, дії правоохоронців є дивними та дуже нетиповими. Він каже, що сторона обвинувачення (ДБР та прокуратура) мало коли змінює кваліфікацію дій підозрюваного з тяжкої статті на м’якшу, як це відбулось на початку цієї справи.
«Зміна обвинувачення прокурором із зловживання впливом на шахрайство виглядає просто неймовірно! Це дуже рідкісною у практиці, оскільки зміна кваліфікації на некорупційну статтю вказує на очевидну помилку правоохоронців в початковій кваліфікації», – каже Олег Мицик.
За словами адвоката, у випадку такої перекваліфікації в обвинуваченого після закриття справи не виникає жодних проблем з продовженням роботи на держслужбі.
Джерело: LvNews