«Епоха бідності» породила «епоху жадібності»…
Автор : Львівський Новинар
«Простих смертних» в Україні весь час попереджають про складніші часи і радять їм набиратися мужності, готуватися до нових випробувань, запасатися хто чим може — аби вижити.
Йдеться не тільки про проблеми на фронті, потенційні перебої з енергопостачанням, а й про очікуване подорожчання комунальних послуг, зростання цін на продукти, підвищений курс валюти, інфляцію. І прочая, і прочая. Але ці анонсовані страхи, схоже, ніяк не стосуються осіб, наділених владою. Меншою — у містах, районах, регіональних дозвільних органах, комісіях, і більшою владою — у міністерствах, відомствах. А також — у святая святих, у парламенті, Офісі президента. Там «епоха бідності», покінчити з якою обіцяв, вступаючи на свою посаду, Володимир Зеленський, давно закінчилася. Вітер дме у спини носіїв високих посад, наче у вітрила. Бідним же українцям, як колись казала моя мама, вітер завжди в очі…
Не минає ні дня, щоб не спливли вражаючі факти райського життя наших «небожителів» під час війни. За два з половиною роки цього лихоліття вони обросли новими статками — квартирами, котеджами, престижними автомобілями, земельними ділянками. Це те, про що йдеться в їхніх офіційних деклараціях. А що незадекларовано — самому Богові відомо.
Свіжа новина: Національне агентство із питань запобігання корупції (НАЗК) перевіряє статки родини заступника голови податкового комітету Верховної Ради Ярослава Железняка (фракція «Голос»). Вони з дружиною Ольгою Коваль, теж нардепом, живуть у квартирі вартістю 11 млн гривень, яку записано на тестя. Іншу квартиру пані Ольга орендує, як і два паркомісця. За час війни депутати-молодята придбали собі дві круті машини. Ярослав має Infiniti QX50 за 1 мільйон 173 тисячі грн, а його половинка — Lexus NX, ціну якого у декларації не вказано. Пан Ярослав розжився й на криптовалюту. І це при тому, що офіційні доходи цієї сімейки на мільйони не тягнуть…
Суттєве збільшення статків за час війни зафіксовано у багатьох інших народних депутатів. Лише за перший рік великої війни 109 народних депутатів обновили свій автопарк, придбавши 134 автомобілі. Найбільше «крутих тачок», 62, з’явилося у представників провладної фракції «Слуга народу». Цікава особливість: щоб не дратувати виборців своїми розкошами, у деклараціях нардепи почали частіше вказувати, що свої автомобілі чи будинки вони… орендують у знайомих, друзів тощо. Загалом за перший рік війни у парламентаріїв з’явилися 260 нових об'єктів власності (квартири, будинки, земельні ділянки). Їх придбав кожен третій представник законодавчого органу.
І ще один цікавий нюанс: 2023 року, порівняно з попереднім, зарплата нардепів зросла на 36%.
А ось вам цитата від руху «Чесно»: «За майже два з половиною роки повномасштабної війни з держбюджету пішло 64,5 млн гривень на житло у столиці для народних депутатів. Правом отримати компенсацію за оренду за цей час скористалися 160 нардепів. Найбільший відсоток нардепів, які отримали компенсації за житло, у фракції „Слуги народу“. До того ж за ці роки вони отримали більше відшкодувань, ніж нардепи всіх інших фракцій і груп разом узяті. Як виявилось, компенсації з бюджету отримували навіть ті депутати, які декларують сотні тисяч доларів готівкою та прикраси люксових брендів, а також нардепи-втікачі та колаборанти».
Раз за разом завдяки журналістам-розлідувачам, активістам громадських антикорупційних організацій стають відомі інші цікаві факти із життя людей, яких доля наділила високим статусом. Скажімо, фірма, власницею якою була онука колишнього секретаря РНБОУ Олексія Данілова, студентка Київського національного університету Анастасія Данілова, не сплатила податків на 44,3 млн гривень. Справа дійшла до суду.
У 2022-му, першому році війни, фірма 20-річної Насті Данілової відкрила у Чопі на Закарпатті логістичний хаб (із 33,3% власності), де вагони з української колії переставляли на європейську. За 2022−2023 роки ця фірма заробила майже 158 млн грн. «Добрий заробок!» — сказав би Іван Якович Франко заголовком свого оповідання…
Інша внучка пана Данілова, Дарія, 2023 року отримала третину акцій у ТОВ «Індустріально-логістичний парк Закарпаття». Напевно, щасливим почувається дідусь від того, як добре ідуть справи у його внучок… Його ж самого після звільнення із секретарів РНБОУ президент призначив послом у Молдову. Але там його не прийняли. Кажуть, через те, що родичі Данілова ведуть спільні справи з особами, близькими до проросійськи налаштованих молдовських бізнесменів…
Усе гаразд із грошовими надходженнями у народного депутата від «Слуги народу», представника Хмельниччини Миколи Стефанчука, брата спікера ВР. Крім зарплати за роботу в парламенті, викладання в університеті та в інституті, цей 43-річний добродій ще отримав 103 тисячі пенсії. Вочевидь, «інвалідної», яку йому оформили 2019 року в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Тій самій, де за керманича була одіозна Тетяна Крупа з її мільйонами іноземної готівки. До слова, як свідчить подана декларація, пан Микола разом зі своєю дружиною зберігають 65 тисяч готівкових доларів і 42 тисячі євро. Не бідують, це точно.
Якщо ми вже згадали про МСЕКи, то епопея з перевіркою їхніх керівників продовжується. У Хмельницькому заарештовано півтори тисячі «інвалідних» справ, які готували підлеглі згаданої Тетяни Крупи. Перевіряють законність цих дозволів. Серед тих, кому пані Крупа підписувала посвідчення інваліда, значаться судді, прокурори, керівництво поліції. Усі вони отримують «інвалідні» пенсії. Як зазначають детективи, ці документи мають ознаки кримінальних правопорушень, фігуруватимуть як докази у процесі над Крупою.
Стають відомими нові кричущі факти із життя МСЕК. Працівники Державного бюро розслідування повідомили про підозру в декларуванні недостовірної інформації заступниці керівника Львівської обласної МСЕК Руслані Іваночко. Ця пані не повідомила, що користується оформленими на родичів автомобілями Mercedes GLE і BMW X5 2023 року випуску, загальна вартість яких становить майже 6 млн грн. ДБР клопотатиме, щоб суд обрав запобіжний захід чиновниці - грошову заставу. А також відсторонив її від посади.
Майже у кожній області відбулися затримання керівників МСЕК. Випливають факти про величезні побори, які існували там. Подекуди за фіктивні медичні довідки (найперше для осіб, що підлягають мобілізації) вимагали по 10 тисяч доларів. В останні дні такі протиправні схеми розкрито у Кропивницькому, Харкові, Дніпрі, ще раніше — в Ужгороді.
«Епоха бідності» — це зовсім не про наших чиновників. Великого резонансу набула історія про фантастичні статки у час війни високопосадовця Полтавського управління Держказначейства Ігоря Вериги та його дружини Ольги, головної спеціалістки управління з питань містобудування та архітектури Полтавської міськради. Це подружжя задекларувало за минулий рік (увага!) 2,5 млрд грн готівки, з них 63 млн 115 тисяч доларів. НАЗК повідомило, що порушень у поданих деклараціях сімейки Вериг не знайшла. Але відразу ж після оприлюднення цих декларацій Ігоря Веригу звільнили із Держказначейства. Кажуть, нібито за згодою сторін…
Судячи з незавидного стану більшості наших громадян, «епоха бідності» нікуди так і не поділася. Паралельно з нею з’явилося нове потворне явище — «епоха жадібності»…
Джерело: Іван Фаріон, "Високий Замок".
Джерело: LvNews