У 2025 році у Львові очікують отримати близько 14,4 млрд гривень доходів до бюджету
Опубліковано : Іванна Капустянська
Для задоволення усіх потреб міста та втілення проєктів, Львівській територіальній громаді бракуватиме майже два мільярди гривень.
Під час сесії 19 грудня міські депутати проголосували за бюджет для Львівської громади на 2025 рік.
Протягом кількох тижнів у Львівській міській раді відбувалися бюджетні слухання, під час яких міські депутати визначали, куди направити гроші, які надійдуть до місцевого бюджету:
- на освіту, охорону здоров’я, соцзахист, культуру та спорт виділили 5,9 млрд гривень (у 2024 було 5,5 млрд);
- на житлово-комунальне господарство, транспорт, боргові зобов’язання, заходи та програми – 5,1 млрд гривень (у 2024 – 5,1 млрд);
- на програму національного спротиву – один млрд гривень (у 2024 – 1,1 млрд);
- на передані державою повноваження (профтехосвіту, тепло- та водопостачання, пільгові перевезення та інше) – 2,6 млрд гривень (у 2024 було – 2,7 млрд).
За словами директорки міського департаменту фінансової політики Вікторії Довжик, місто не може зменшити видатки на соціальний захист, освіту та інші захищені статті. Також не можна зменшити програму національного спротиву. Окрім того, місто повинно забезпечити діяльність житлово-комунальних структур.
"Якщо ми всі наші скромні потреби зберемо докупи, ми виходимо на 16,4 млрд гривень. І нам бракує два мільярди", — зазначила вона.
Гроші до загального бюджету залучать з кількох джерел. Найбільше з них — ПДФО. Це очікуване надходження у 8, 9 млрд гривень. З єдиного податку планують отримати 3, 9 млрд гривень. Також міський бюджет наповнять з плати за землю (878 млн), з акцизу (один млрд), плати за нерухомість (719 млн) та іншого (597 млн).
Бюджет розвитку наповнять з продажу майна (30 млн) та продажу землі (150 млн). Окрім того, місто має намір взяти кредит у два млрд гривень.
"Основне наше надходження – це ПДФО. Сподіваємося, що воно трошки виросте. Хоча розуміємо, що може бути всяке-різне, свої чорні лебеді з бізнесом, який нам платить податки", — говорить Вікторія Довжик.
Загальний обсяг бюджету на 2025 рік становить 17,7 млрд грн. Щодо розподілу грошей, то:
- на освіту планують виділити 4, 9 млрд гривень,
- на культуру та спорт – 548 млн,
- на охорону здоров’я та соцзахист – понад один млрд,
- на житлово-комунальне господарство – 3,8 млрд,
- на управління – 994 млн,
- резервний фонд складе 250 млн,
- обслуговування боргу – 329 млн.
"Ми залишаємо пріоритет допомогу Силам Оборони. І це не лише програма спротиву, а й програми з соцзахисту, спорту, з охорони здоров’я захисників", — зазначає директорка департаменту фінансової політики.
Так, на підтримку виробників БПЛА та іншого обладнання передбачено виділити 40 млн гривень, на комплексну програму підтримки захисників та захисниць – 33 млн, для центру ветеранів та рекрутингові центри – 21,5 млн гривень, на покращене харчування військовослужбовців – 15,5 млн, на медичні програми для військовослужбовців та ветеранів – 19, 7 млн, на ремонт та технічне обслуговування транспорту для ЗСУ – 5 млн, на розвиток спорту для військових, ветеранів, адаптивний спорт – 2,3 млн гривень.
Наступним пріоритетом для міста є підтримання критичної інфраструктури. За словами Вікторії Довжик, з міського бюджету "Львівводоканалу" та "Львівтеплоенерго" відшкодовують різницю в тарифах. І хоча ці організації потребують для своєї діяльності майже 1,600 млрд гривень, їм з бюджету міста виділять майже на 5 млн менше.
"Ще один пріоритет – освіта. Попри всі складнощі ми вкладатимемо у наших дітей", — підсумувала вона.
Бюджет Львівської міської громади на 2025 рік ухвалено 47 голосами.
Джерело: LvNews