Медики прооперували 33-річну львів’янку, у якої діагностували рак єдиної нирки. Щоб уникнути гемодіалізу та подальшої трансплантації донорського органу, хірурги пішли на ризик: спершу видалили нирку, щоб забрати з неї злоякісну пухлину, а потім повернули її до організму.
Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.
Перегляньте також:
- Ліцензоване кодування від алкогольної залежності у Львові: ціна без прихованих доплат
- Львівська міськрада знову програла суд з власниками “Язикатої тещі” біля Гарнізонного храму
Ольга Назаркевич народилася лише з однією ниркою. Ця патологія не впливала на якість її життя, допоки цьогоріч у травні лікарі не діагностували у жінки карциному – рак єдиної нирки.
Медики з’ясували, що пухлина була розташована в такому місці, що провести звичайну операцію з видалення було неможливо. А зробити це потрібно було якомога швидше, адже через хворобу чекати донорський орган не було змоги.
“Ми не знали, скільки ще могла б прожити жінка без оперативного втручання. Тому були змушені ухвалювати швидке та радикальне рішення. Ми пішли на ризик — успішність операції була 50 на 50. Спершу ми мали видалити єдину нирку, зробити резекцію пухлини поза межами організму пацієнтки і потому виконати аутотрансплантацію. Тобто, пересадити пацієнтці її ж нирку. І нам це вдалося”, — розповідає завідувач урологічного відділення лікарні святого Пантелеймона Володимир Дмитрів.
Після операції минуло вже п’ять місяців. За словами лікарів, зараз Ольга чудово почувається.