У лікарнях Львоваі з 2025 року працюватимуть експертні команди
Опубліковано : Іванна Капустянська
У Львові із січня 2025 року замість медико-соціальних експертних комісій працюватимуть експертні команди в лікарнях. Як зазначили медики, для людини значно спростять шлях до статусу інвалідності, бо багато процесів скоротять та цифровізують.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
"У Львові працюватимуть спеціалізовані команди для експертного оцінювання повсякденного функціонування особи – ЕКОПФО. На базі двох лікарень – лікарні святого Пантелеймона та лікарні святого Луки – створено 18 команд ЕКОПФО. У лікарні святого Пантелеймона – 12 команд, у лікарні святого Луки – таких 6. До процесу оцінювання залучено 132 лікарів різного профілю: кардіологи, невропатологи, травматологи, хірурги та інші спеціалісти. Обов’язково в кожній з команд буде один терапевт", — зазначила керівниця управління охорони здоров'я Львівської міської ради Марта Матюшко.
За словами Марти Матюшко, постійного голови такої комісії не буде. Голову обиратимуть відповідно до профілю захворювання пацієнта.
"Тобто, якщо це хірургічна патологія, головуючим буде хірург. Якщо неврологічна – головою комісії буде невропатолог тощо. Тобто голова комісії змінюватиметься у кожному випадку", — зазначила Марта Матюшко.
Як розповіли в міськраді, із 1 січня 2025 року всі документи прийматимуть лише в електронному вигляді. Пацієнт має звернутись до свого лікуючого чи сімейного лікаря, який визначає, чи є ознаки втрати працездатності. Після цього лікар має оформити документи на комісію, внести дані в систему та віправити їх на електронну пошту.
"Опісля ці документи оброблятиме адміністратор – їх працюватиме шість. Вони перевірятимуть наявність усіх документів – паспорт, військово-облікові, медичну документацію. І, відповідно, повідомлятимуть на електронну пошту лікуючого лікаря і на електронну пошту пацієнта чи його представника, що справа прийнята до розгляду, і сам розгляд призначений на певну дату та годину", — йдеться у повідомленні міськради.
Після цього адміністратор у програмі вводить нозологію пацієнта. Якщо, наприклад, це неврологічна, терапевтична, хірургічна або травматологічна, програма вибиває, що в команду мають входити такі лікарі: невропатолог, кардіолог, терапевт.
При розгляді кожного окремого випадку система автоматично підтягуватиме прізвища лікарів комісії рандомним методом. Час розгляду кожного випадку – 40 хвилин упродовж першого місяця роботи новостворених комісій. В подальшому МОЗ рекомендує до 30 хвилин на кожного пацієнта.
"Варто також зазначити, що команди ЕКОПФО в Першому медоб'єднанні Львова будуть розглядати діагнози захворювань, крім окремих вузькопрофільних, як, наприклад: онкологічні, кардіологічні, фтизіатричні та психіатричні. Такі звернення будуть розглядати надкластерні лікарні на території Львівської МТГ (онкоцентр, кардіоцентр, фтизіо-пульмонологічний центр, психіатрична лікарня)" — йдеться у повідомленні міськради.
Стартує робота ЕКОПФО в Першому медоб'єднанні Львова з 6 січня 2025 року. Документи на розгляд експертних команд можна надсилати на цю електронну адресу —ekopfo@1tmolviv.com.
Джерело: LvNews