Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького показав фотографії першого відреставрованого в цьому році обʼєкта – подільської церкви святого Миколая з Тернопільщини. Вона зберігається у скансені вже понад 50 років.
Про це ідеться на сторінці Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького.
Перегляньте також:
- Садовий і Порошенко “побили горшки” через занедбану територію музею Шухевича: “в руїнах і поростає травою, поки з людей збирають гроші на відновлення”
- У Львівській громаді понад 10 гектарів землі отримають статус парків та скверів
“Нещодавно наші майстри завершили комплексну реставрацію церкви святого Миколая зі села Соколів та дзвіниці з містечка Монастирська. Попереду на церкву чекає облаштування внутрішньої експозиції – наповнення храму відреставрованими експонатами.
Кажуть, цього тижня до Львова вже зазирне сонечко, тож обирайте гарний день, приходьте до Гаю, і нехай «подільський» пагорб вас не лякає”, – ідеться у повідомленні.
Реставраційні роботи відбулися за підтримки Центру допомоги мистецтву України #UkraineArtAidCenter (Johannes Nathan, Kilian Heck, Klaus Hillmann, Olena Balun, Günter Schlien, Alexandr Schlien, and others) за фінансового сприяння уряду Німеччини, зокрема Міністерства закордонних справ.
Миколаївську церкву перевезли до музею у 1972 році зі села Соколів на Тернопільщині. Це єдиний обʼєкт, що відображає архітектуру Поділля у львівському скансені.