У львівському музей народної архітектури та побуту відреставрували єдину подільську деревʼяну церкву

Опубліковано:
4 Березня, 2025 о 11:11
У львівському музей народної архітектури та побуту відреставрували єдину подільську деревʼяну церкву
Фото з мережі Інтернет

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького показав фотографії першого відреставрованого в цьому році обʼєкта – подільської церкви святого Миколая з Тернопільщини. Вона зберігається у скансені вже понад 50 років.

Про це ідеться на сторінці Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького.



“Нещодавно наші майстри завершили комплексну реставрацію церкви святого Миколая зі села Соколів та дзвіниці з містечка Монастирська. Попереду на церкву чекає облаштування внутрішньої експозиції – наповнення храму відреставрованими експонатами.

Кажуть, цього тижня до Львова вже зазирне сонечко, тож обирайте гарний день, приходьте до Гаю, і нехай «подільський» пагорб вас не лякає”, – ідеться у повідомленні.

Реставраційні роботи відбулися за підтримки Центру допомоги мистецтву України #UkraineArtAidCenter (Johannes Nathan, Kilian Heck, Klaus Hillmann, Olena Balun, Günter Schlien, Alexandr Schlien, and others) за фінансового сприяння уряду Німеччини, зокрема Міністерства закордонних справ.

Миколаївську церкву перевезли до музею у 1972 році зі села Соколів на Тернопільщині. Це єдиний обʼєкт, що відображає архітектуру Поділля у львівському скансені.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Львівщини
Теги: #львів, #львівські новини, #Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького, #новини львівщини, #новини львова



Статті

Інтерв'ю
Як «Опілля» збудувало конкуренцію: історія трансформації регіонального заводу
14:04, 26 Червня, 2025

Як «Опілля» збудувало конкуренцію: історія трансформації регіонального заводу

Блоги

ТОП новини Львівщини: