Галицький районний суд Львова визнав винною 73-річну колишню завідувачку відділення Першої міської лікарні Марію Мазур у вимаганні хабаря за допомогу в оформленні інвалідності. Лікарку засудили до трьох років ув’язнення з конфіскацією майна. Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 14 травня у аналітичній системі YouControl.
За даними справи, обвинувачена лікарка-алерголог, працювала в лікарні імені Князя Лева на вул. Ужгородській, що є частиною другого ТМО Львова. У вересні минулого року до неї звернувся пацієнт з приводу госпіталізації в пульманологічне відділення, для того, щоб згодом отримати третю групу інвалідності через МСЕК.
Лікарка пообіцяла використати свій вплив на прийняття позитивного рішення комісії за 2500-3000 доларів хабаря. Після цього чоловік звернувся із заявою в СБУ і погодився на співпрацю. 23 жовтня пацієнт приніс 3000 доларів і передав їх Марії Мазур у її робочому кабінеті на 6 поверсі медзакладу. Лікарка одразу перерахувала гроші і ще раз уточнила всі дані чоловіка. Тоді ж правоохоронці і зафіксували передачу хабаря.
Під час розслідування встановлено, що лікарка створила умови, в яких чоловік був змушений передати гроші, оскільки раніше він вже звертався у МСЕК і йому відмовили. Попри те, що пацієнт був переконаний, що має законне право отримати відповідну групу інвалідності, оскільки хворіє з дитинства на бронхіальну астму.
“Коли обвинувачена повністю подивилася усі документи, якими підтверджувався діагноз бронхіальна астма, вона сформувала справу, і в розмові сказала, що потрібно дати гроші голові МСЕК незалежно від діагнозу та ступеня хвороби, бо без грошей в такий час ніхто нічого не зробить. Мазур озвучила, що потрібно 3000 доларів США, новими купюрами, які вона передасть голові МСЕК”, — йдеться у вироку.
У суді колишня завідувачка визнала частково свою провину, проте заперечила факт вимагання хабаря. “Пояснила суду, що в липні 2024 року до неї подзвонила лікар-пульмонолог з лікарні, що по вул.Топольній, та поцікавилась, чи є місце в лікарні для пацієнта із загостренням бронхіальної астми, який є родичем їхнього лікаря-кардіолога, на що ОСОБА_4 відповіла ствердно, бо місце в них в стаціонарі дійсно було”, — йдеться у вироку.
Марія Мазур також стверджувала, що не мала ніякого впливу на рішення МСЕК і що на гроші її спонукав сам пацієнт, який наполягав на передачі коштів для “швидшого вирішення питання”. Проте проведені аудіо- та відеодокази підтвердили, що лікар дійсно вимагала гроші за свої дії. Всі її розмови були зафіксовані і містили вказівки щодо суми хабаря і деталей, як цей процес мав відбуватися.