Десять народних депутатів з Львівщини проголосували за прийняття законопроєкту №12414, який узалежнює Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура від рішень Генерального прокурора.
Список нардепів, які проголосували “за” прийняття законопроєкту 22 липня опублікувала громадська організація “Рух ЧЕСНО”.
Перегляньте також:
- На Львівщині перейменували чотири населені пункти
- 41% опитаних львів’ян заявили, що “за будь-яких обставин” більше не проголосуюють за Андрія Садового на виборах
Загалом за прийняття змін до Кримінального кодексу України проголосували 263 народні депутати, серед них по партіях:
- “Слуга Народу” — 185,
- “Європейська Солідарність” — 3,
- “Батьківщина” — 15,
- “Платформа за життя та мир” — 1,
- “Голос” — 1,
- “Відновлення України” — 9,
- “За майбутнє” — 10,
- “Довіра” — 17.
Список нардепів з Львівщини
“Слуга народу”
Святослав Юраш
Марʼян Заблоцький
Євген Петруняк
Ростислав Тістик
Остап Шипайло
Юрій Камельчук
“Батьківщина”
Михайло Цимбалюк
“За майбутнє”
Тарас Батенко
“Довіра”
Андрій Кіт
Павло Бакунець
Пресслужби НАБУ та САП у спільній заяві зазначили, що прийнятий законопроєкт фактично знищує незалежність антикорупційних інституцій та фактично підпорядковує діяльність Генеральному прокурору. Наразі ухвалений законопроєкт повинен підписати президент Володимир Зеленський.
До слова, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура — органи, які притягають до відповідальності корупціонерів найвищого рівня. НАБУ розслідує великі корупційні злочини. Його детективи ведуть кримінальні справи проти топпосадовців: міністрів, суддів, депутатів, керівників держпідприємств тощо. НАБУ збирає докази, проводить обшуки, прослуховування, затримання й інші слідчі дії. Але НАБУ не може саме висунути обвинувачення чи піти до суду — для цього є САП.