Львівська облрада хоче прийняти у власність колишнє головне відділення “Укрпошти” в центрі Львова

Опубліковано:
4 Лютого, 2026 о 11:53

Львівська обласна рада на засіданні у вівторок, 3 лютого, ухвалила рішення про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад області будівлі колишнього головного відділення «Укрпошти» на вул. Словацького, 1 у центрі Львова.

Відповідно до ухваленого рішення, депутати погодили безоплатне прийняття у комунальну власність громад області будівлі площею майже 11 тисяч м².



Раніше комісія облради з питань комунального майна звернулася до Фонду державного майна України та балансоутримувача — АТ «Укрпошта» — із пропозицією щодо її передачі. У комісії пояснили ініціативу тим, що обласна рада має значну потребу у приміщеннях, зокрема для подальшої оренди органами державної влади.

У Львівській міській раді повідомили, що понад 3 тисячі квадратних метрів у будівлі на вул. Словацького, 1 нині орендує «Фонд культури Львівської міської територіальної громади» — договір діє до 2030 року.

У зв’язку з цим депутат від фракції «Самопоміч» Любомир Зубач закликав колег утриматися від голосування за передачу, щоб уникнути можливих конфліктів між міською та обласною владою через розподіл приміщень.

У листопаді 2024 року «Укрпошта» ліквідувала головне відділення у центрі Львова на вул. Словацького, 1. Тоді причиною закриття назвали високу вартість утримання та обслуговування історичної будівлі, яка є пам’яткою архітектури і не підлягає приватизації.

Нині в будівлі працюють кілька орендарів. Раніше у компанії «Укрпошта» зазначали, що у майбутньому центральний поштамт може бути пристосований під мистецькі або громадські проєкти — наприклад, артпростір, музей, культурний чи виставковий центр.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: ZAXID.net
Теги: #Львівська облрада, #приміщення Укрпошти



Статті

Інтерв'ю
“58 тисяч львів’ян зараз – на фронті”. Інтерв’ю з міським головою Львова Андрієм Садовим
18:30, 16 Січня, 2026

“58 тисяч львів’ян зараз – на фронті”. Інтерв’ю з міським головою Львова Андрієм Садовим

Блоги

ТОП новини Львівщини: