Це перший випадок захворювання на дирофіляріоз на Львівщині.
“Перші скарги у чоловіка з’явилися у березні, коли в поперековій ділянці виникло червоне болюче пухлиноподібне утворення. А за 20 днів набряк “спустився” через стегно під коліно лівої ноги”, — йдеться у повідомленні.
Львів’янин звернуся до одного з медзакладів області. Хірурги видалили з підколінної ділянки ноги пацієнта 11-сантиметрового паразита, якого відправили на дослідження в паразитологічну лабораторію. За результатами аналізів чоловікові діагностували дирофіляріоз.
За даними Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, дирофіляріоз — зоонозний гельмінтоз, який спричинюють гельмінти роду Dirofilaria. Такі інфекції зазвичай поширені в тварин, але можуть також передаватися людям.
У людей дирофіляріоз зазвичай проявляється як підшкірні вузли. За даними медиків, хвороба може протікати безсимптомно, а при ураженні ока можуть виникати вузли під шкірою повік.
Інфекцію переносять комарі, які кусали хворих тварин. Людина може заразитися через укус комара. Пухлина може утворитися протягом періоду від місяця до двох років із моменту інфікування.
“Спершу на місці укусу комара з’являється невеличке ущільнення, яке згодом може вирости до розмірів пухлини. Крім відчуття переміщення, у місці локалізації паразита може свербіти, пекти, набрякати червоніти. Можуть бути скарги на головний біль та загальне нездужання”, — повідомляють у Центрі контролю та профілактики хвороб.
Для профілактики дирофіляріозу потрібно користуватися репелентами, а також проводити періодичну дегельмінтизацію домашніх тварин і використовувати захисні засоби для них. При ознаках захворювання необхідно звернутися до лікаря.