На Львівщині викрили схему фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації, — СБУ

Опубліковано:
13 Травня, 2026

Правоохоронці на Львівщині викрили схему незаконного оформлення інвалідності військовозобов’язаним за грошову винагороду. Про це повідомили в Управлінні СБУ у Львівській області.

За даними слідства, до організації оборудки причетні директорка однієї з лікарень та медична сестра місцевої амбулаторії. З власних джерел LVIV.MEDIA відомо, що йдеться про КНП Самбірської міської ради «Самбірська центральна лікарня», яку очолює Олена Легуцька.



Як діяла схема

За матеріалами слідства, з початку 2026 року посадовиця організувала схему оформлення фіктивних інвалідностей та залучила до неї медсестру, яка займалася пошуком «клієнтів» і передачею підроблених документів.

Вартість «послуги» становила 9,5 тис. доларів США. За ці кошти військовозобов’язаним виготовляли підроблені медичні довідки з фальшивими діагнозами для подальшого оформлення III групи інвалідності без законних підстав і без присутності особи.

У подальшому ці документи мали використовуватися для ухвалення рішень експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи щодо встановлення інвалідності терміном на один рік, що дозволяло уникати мобілізації.

Обшуки та вилучення коштів

Під час обшуків за місцями проживання та роботи фігуранток правоохоронці вилучили медичну документацію, чорнові записи, а також значні суми готівки: понад 270 тис. доларів США, близько 35 тис. євро та понад 800 тис. грн. Окрім того, вилучено елітні автомобілі, які належали підозрюваним.

Підозри та слідство

Наразі директорці лікарні та медсестрі повідомлено про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема за перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та одержання неправомірної вигоди.

Слідчі дії тривають. Правоохоронці встановлюють інших можливих учасників схеми та осіб, які могли скористатися незаконними послугами.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Львівщини
Теги: #Олена Легуцька, #самбір, #СБУ, #фіктивна інвалідність



Статті

Інтерв'ю
Від стрільця до командира IRIS-T: шлях бійця львівської зенітної бригади на псевдо Грім
17:34, 6 Травня, 2026

Від стрільця до командира IRIS-T: шлях бійця львівської зенітної бригади на псевдо Грім

Блоги

ТОП новини Львівщини: