Очільник упц (мп) митрополит Онуфрій заявив, що після собору 27 травня 2022 року ця “церква” нібито вже не є частиною московського патріархату і що вона має всі “атрибути канонічної незалежності”.
Про це йдеться у зверненні Онуфрія з нагоди третьої річниці собору, який відбувся 27 травня 2022 року у м. Києві (Феофанія). Текст оприлюднено на офіційному сайті упц (мп).
Перегляньте також:
- Перевірка УПЦ (МП): переслідування віруючих чи боротьба із російським впливом?
- СБУ заочно повідомила про підозру 14 «високопосадовцям» РПЦ. Ті сприяли захопленню українських церков
Як йдеться у зверненні, три роки тому переважна більшість делегатів собору виступила за повне відокремлення від московського патріархату, тому “Собор вніс низку принципових змін до Статуту про управління, якими було засвідчено про повну канонічну самостійність Української Православної Церкви та її однозначне відмежування від Московського Патріархату”.
“Зі статуту були вилучені всі пункти про зв’язок Української Православної Церкви з РПЦ. Зокрема, постанови РПЦ більше не є підставою для діяльності нашої Церкви. Предстоятель Української Православної Церкви пожиттєво обирається єпископатом нашої Церкви та не потребує отримання благословення на своє служіння від Московського патріарха. Митрополит Київський і всієї України припинив членство у Священному Синоді РПЦ. Ім’я Московського патріарха більше не поминається за богослужінням у храмах та монастирях Української Православної Церкви”, – стверджує Онуфрій.
Він стверджує, що після 27 травня 2022 року його “церква” начебто більше не є частиною московського патріархату, і сподівається, що “вся родина Автокефальних Помісних Церков” схвалить їхню “канонічну незалежність”.
“Собор чітко заявив про прагнення нашої Церкви до повної канонічної незалежності. І на даний момент ми вже маємо усі атрибути такої незалежності. Наша Церква самостійно вирішує усі питання свого внутрішнього та зовнішнього життя: відкриває нові єпархії, обирає єпископів та предстоятеля без втручання з боку інших Помісних Церков, самостійно виготовляє святе Миро для власних потреб, відкриває парафії за кордоном.
Ми сподіваємось, що уся родина Автокефальних Помісних Церков морально підтримає нас, схвалить нашу канонічну незалежність та відзначить її належною відзнакою”, – умисно бреше Онуфрій, усвідомлюючи, що це неможливо.
Як відомо, напередодні Державна служба України з етнополітики та свободи совісті повідомила про початок з 20 травня 2025 року дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості Київської митрополії упц (мп) із російською церквою.
До слова, ще у 2022 році священники Української православної церкви Московського патріархату записали звернення до митрополита Онуфрія із закликом зібрати Помісний собор і вийти з Московського патріархату.