Неврологічні захворювання можуть впливати на всі аспекти життя людини — від координації рухів до пам’яті та навіть емоційного стану. Невролог у Львові зауважує на важливості ранньої діагностики. Звернутися до лікаря варто за наявності таких симптомів:
- тривалий та частий головний біль;
- порушення координації рухів;
- труднощі із засинанням;
- втомлюваність, низька працездатність;
- біль у спині, потилиці, хребті;
- зниження гостроти зору та слуху;
- поява дефектів мови.
Лікар-невролог виконає діагностику та встановить причину виникнення перерахованих вище станів.
Перегляньте також:
- На Львівщині поліцейські затримали зловмисника за підозрою у замаху на вбивство
- Нічних богослужінь у Львові на Великдень не буде
Як невролог встановлює діагноз?
В сучасній неврології використовують широкий спектр діагностичних інструментів:
- Клінічне неврологічне обстеження — перевірка рефлексів, координації рухів, сили м’язів тощо.
- Аналізи крові — допомагають лікареві виявити запалення, інфекційні процеси або метаболічні порушення, які впливають на нервову систему.
- Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — один із найважливіших методів виявлення структурних змін у мозку та спинному мозку. Допомагає діагностувати широкий спектр станів: травматичні ураження мозку, інсульт, інфаркти, пухлини мозку та інші.
- Комп’ютерна томографія (КТ) — використовується для швидкої діагностики крововиливів, пухлин, черепно-мозкових травм. КТ менш детальна, ніж МРТ, але ефективна при гострих станах, таких як інсульт або крововилив у мозок.
- Електроенцефалографія (ЕЕГ) — метод реєстрації електричної активності мозку.
- Доплерографія судин головного мозку — ультразвукове дослідження дозволяє оцінити стан судин, які постачають мозок кров’ю. Допомагає виявити атеросклероз, порушення кровотоку тощо.
Діагностика в неврології — це не просто постановка діагнозу, а запорука до своєчасного та ефективного лікування. Неврологічні захворювання можуть розвиватися поступово або мати гострий початок. Деякі з них, як-от інсульт, потребують негайного лікування, адже від цього залежить життя людини. Інші, такі як хвороба Паркінсона чи Альцгеймера, не можна повністю вилікувати, але рання діагностика допомагає уповільнити їхній розвиток і покращити якість життя.
Які хвороби лікує невролог?
Спеціалізація цього фахівця — діагностика та лікування мігреней, периферичних невропатій, невритів, інсульту, розсіяного склерозу. Також до лікаря-невролога звертаються для лікування хвороби Паркінсона, хвороби Альцгеймера. Сучасні лікарі дотримуються доказових протоколів та дбають про якісну, повноцінну діагностику. Завдяки цьому, пацієнти можуть позбутися від тривожних симптомів та насолоджуватися повноцінним життям.
В клініці Medialt наголошують: якщо вас турбують незрозумілі симптоми, не відкладайте візит до лікаря-невролога — це допоможе розпочати лікування вчасно. Будьте здорові!