У Сокільниках створили спеціальну комісію по усуненню наслідків негоди і звертатимуться до відповідних структур з проханням вивчити ситуацію з затопленням та отримати конкретні рекомендації. Нині вже мають понад десяток звернення від мешканців щодо відшкодування матеріальних збитків.
Про це у коментарі для Еспресо.Захід розповів секретар Сокільницької сільської ради Володимир Святий.
Перегляньте також:
- Земельна комісія Львівської райради не підтримала розширення меж Сокільників
- Чи загрожує Львову земельна афера з боку Сокільник про яку Садовий б’є на сполох
“У нас відбулась сесія, ухвалили звернутись до спеціалізованої організації, яка б вивчала ситуацію і дала конкретні рекомендації, як запобігти наслідкам негоди. Чи, хоча б зменшити ці наслідки, бо негода була раптовою і надзвичайно сильною. За три години від початку дощу надходили перші повідомлення про підтоплення. До мене вночі, приблизно о 2:30 вже дзвонили люди. Я в той момент зрозумів, що щось сталось.
Крім того, у нас є створена комісія ТЕБ І НС по таких ситуаціях”, – розповів Володимир Святий.
Він також додав, що через негоду у місцевих мешканців є пошкоджене майно і люди в індивідуальному порядку звертаються по допомогу щодо компенсацій.
“Звертаються з відповідною заявою, тоді комісія виїжджає з кожним окремо. Будемо допомагати, як можемо. Звертаються через ЦНАП, знаю, що вже є понад десяток таких звернень, але ще не всі бажаючі до нас потрапили”, – пояснив він.
Звідки саме виділятимуть кошти на подолання наслідків негоди, Володимир Святий сказав, що наразі не готовий відповісти, але ймовірно, що це будуть кошти із резервного фонду.
В соціальних мережах мешканці припускали, що для того, аби уникнути підтоплень в майбутньому, варто розчистити береги річок і не зводити поблизу них будинки.
“Розчистити річки й зробити так, як вони були. Якщо цього не зробити та не відновити, буде ще гірше. ..Пане голово, я вам не один раз писала за садок, що там його будувати не можна було. і показувала вам річку, яка на Шептицького за “Рукавичкою” (магазин. ред). Всі каналізації туди з будинків виведені та й річка в жахливому стані”, – написала користувачка соцмережі під іменем Марія Ривак.
Внаслідок злив у Сокільниках затопило десятки дворів, деякі мешканці залишилися без світла. До ліквідації залучали техніку, рятувальників й місцеву владу. Підтоплень зазнали як приватні домогосподарства, так і багатоквартирні будинки, де вода залила підвальні приміщення та автомобілі на прибудинкових територіях.
Через наслідки негоди між заступником мера Львова Любомиром Зубачем і та головою Сокільницької сільської ради виникла суперечка у соцмережах, де вони дискутували, чому стались такі масштабні підтоплення.
Зубач заявив, що серйозні підтоплення сталися не у Львові, а в сусідніх Сокільниках. За його словами, міська інспекція Держархбудконтролю обстежила район вулиці Трускавецької, де на львівському боці затоплень майже не зафіксовано, тоді як на території Сокільницької громади ситуація критична.
Зубач пов’язав це з хаотичною забудовою на околицях Львова, яка нібито не враховує інфраструктурних навантажень і особливостей рельєфу.
Тарас Сулимко також зазначив, що Львівська міська рада роками блокувала погодження проєктів каналізації та водовідведення у Сокільниках. За його словами, у ситуації винен не лише клімат, а й інженерна підготовка територій.