Розробка дизайну інтер’єру – це складний процес, який вимагає досвіду та відчуття простору. Ідеально облаштоване приміщення має бути стильним і функціональним. Тому найкраще замовити дизайн квартири в професіоналів – дизайнерів, які допоможуть вам із плануванням, підберуть усі матеріали та заощадять ваші кошти.
Вимоги до дизайну квартири
Функціональність. Цей пункт передбачає максимальне використання елементів інтер’єру. Це особливо важливо під час дизайну невеликих квартир. Для кращої функціональності застосовують приховані ніші, меблі-трансформери тощо.
Ергономічність. Квартира має бути зручною для її мешканців. Тому дизайнери ділять приміщення на зони, правильно розташовують меблі та підбирають освітлення. Тут також важлива кожна деталь. Наприклад, висота кухонних поверхонь впливає на зручність приготування їжі тощо.
Вибір якісних матеріалів. Матеріали для оформлення ванної кімнати та кухні мають бути водо- та зносостійкими. А для дизайну вітальні чи спальні краще вибрати натуральні компоненти: дерево, камінь, тканини. Також бажано надавати перевагу екологічним матеріалам.
Приваблива колірна гамма. Кольори впливають на сприйняття простору і настрій його мешканців. Світлі відтінки візуально збільшують приміщення, а темні – додають йому глибини. Враховуйте також психологічні ефекти кольору: зелений заспокоює, бузковий сприяє концентрації, а жовтий бадьорить.
Звукоізоляція. Для комфортного проживання у квартирі важливо зменшити рівень стороннього шуму. З цією метою застосовують звукоізоляційні матеріали, килими та меблі з м’якими елементами. Щоб облаштувати кімнату для музикування чи домашній кінотеатр використовують спеціальні панелі.
Етапи створення дизайну
У створенні дизайну важливо дотримуватися послідовності. Тож виділяють такі етапи дизайну:
- обговорення з клієнтом його побажань: визначення бачення клієнта і можливості його втілення;
- аналіз простору: огляд приміщення та виконання необхідних замірів;
- планування дизайну: створення загальної концепції дизайну, вибір колірної палітри, стилю;
- створення тривимірних моделей: огляд кінцевого варіанту дизайну за допомогою моделей;
- розробка схем і розрізів: складання детальних креслень для будівельників і підрядників;
- реалізація проєкту: вибір матеріалів, техніки, декору, втілення концепції дизайну, контроль за усіма роботами.
Фінальні деталі додають приміщенню завершеного вигляду. Витончені форми ваз, відблиск світильників – усе це робить інтер’єр живим. Саме дрібниці творять атмосферу дому, в який хочеться повертатися.