Львівський окружний адміністративний суд скасував рішення міської ради про демонтаж триповерхового ресторану «Фабрика їжі» біля ТЦ «Магнус». Власники закладу харчування довели, що рішення про знесення було прийнято з порушеннями. Про це йдеться у рішенні, яке оприлюднили 21 січня в Єдиному державному реєстрі.
Раніше, у листопаді 2025 року, ТзОВ «БІНП ЛТД», яке є власником ресторану, через суд зупинили рішення міськради про демонтаж ресторану в центрі Львова. Тоді суд визнав, що демонтаж завдасть підприємцям суттєвої шкоди.
Перегляньте також:
- Суд відмовив компанії у позові щодо літнього майданчика ресторану «Язиката теща» у Львові
- Суд надав слідчим доступ до документів у справі щодо можливих зловживань під час рекультивації Грибовицького полігону
Тепер у новому позові до Львівської міськради компанія зазначила, що демонтаж був ініційований після того, як місто відмовило їм у продовженні договору оренди земельної ділянки, на якій розташований ресторан. Власники закладу харчування стверджують, що процедура відмови в укладенні нового договору була порушена, і тому вони мали правомірні сподівання на поновлення оренди.
“Орендодавцем в межах місячного строку розглянуто лист-повідомлення позивача та відхилено проект рішення про відмову в укладенні на новий строк договору оренди землі, водночас, альтернативний проект на вказане пленарне засідання не виносився”, — йдеться у рішенні.
У міськраді відмовили ТзОВ «БІНП ЛТД» у продовженні оренди землі, що і стало підставою для знесення ресторану. Зараз компанія паралельно судиться з міськрадою в Господарському суді й вимагає укласти новий договір оренди цієї землі.
Суд погодився з доводами підприємців і остаточно визнав рішення міської ради про демонтаж протиправним та постановив скасувати його. Також з міського бюджету стягнуть судовий збір на користь ТОВ «БІНП ЛТД» у розмірі 3028 гривень. Рішення суду ще можна оскаржити.