У другий тур виборів ректора Львівського національного університету імені Івана Франка вийшли два чинні проректори – хімік Роман Гладишевський і математик Віталій Кухарський
Оприлюднили офіційні результати І туру виборів ректора Львівського університету на сторінці університету.
Найбільшу підтримку здобули: професор Роман Гладишевський – 26,8% і доцент Віталій Кухарський – 12,46%.
Оскільки жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів, другий тур виборів відбудеться 29 квітня 2025 року. У ньому змагатимуться двоє лідерів першого туру.
Інші кандидати здобули такі відсотки голосів:
- Володимир Качмар – 11,84%
- Володимир Бурдін – 10,44%
- Ольга Осередчук – 7,12%
- Ярослав Гарасим – 6,95%
- Юрій Раделицький – 4,14%
- Андрій Бойко – 3,05%
- Олег Столярський – 0,21%
- Жодного кандидата не підтримали – 0,79%.
Раніше про двох кандидатів, які виходять у 2-й тур, повідомив один з кандидатів на посаду ректора, Юрій Раделицький.
“Щиро дякую всім, хто сьогодні прийшов на вибори ректора Львівського національного університету імені Івана Франка. Ваша участь — це прояв відповідальності за майбутнє нашого Університету. Дякую за підтримку, довіру і за те, що разом творимо сильну академічну спільноту. Вітаю Романа Гладишевського й Віталія Кухарського з потраплянням у другий тур”, – написав він.
66-річний Роман Гладишевський – уродженець Львова, український учений-хімік, винахідник, завідувач кафедри неорганічної хімії, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академік НАН України. Є співавтором серій монографій присвячених систематиці кристалічних структур неорганічних сполук. Усього у співавторстві опублікував 23 томи монографій, 4 оглядові статті, 19 патентів, 410 наукових статей і тези 605 доповідей на конференціях. Викладав курс лекцій в університетах Франції, Швейцарії, Німеччини. Задекларував власні винаходи у співавторстві з А. Стецько, зокрема спосіб титанування деталей, спосіб титанування деталей машин, сплав на основі стибію та ін.
Віталій Кухарський – кандидат фізико-математичних наук, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації. У 1989-1994 роках навчався в університеті, який нині планує очолити, на факультеті прикладної математики. Наукові стажування проходив у Німеччині, Польщі, Австрії. Автор 42 публікацій, 21 статті, 19 тез конференцій, навчального посібника з грифом МОН України.