У львівському палаці Бандінеллі, що на площі Ринок, 2, почала працювати Великодня пошта. Там можна не лише обрати святкову листівку авторства львівських митців та надіслати її в будь-який куточок світу, а й відвідати виставку старовинних великодніх поштівок та взяти участь у тематичних майстеркласах.
Вперше святкова пошта у палаці Бандінеллі запрацювала на Різдво у 2024 році. Тоді цю локацію відвідали понад 10 тисяч людей. Тож ініціатива повернулась у новому, весняному форматі.
Перегляньте також:
- У Львові на площі Ринок прогримів вибух. Що сталося?
- На площі Ринок у Львові демонтують встановлені літні майданчики
“Робота Різдвяної пошти показала, що люди приходять на цю локацію за домашнім затишком і традицією обміну листівками, яка була колись дуже популярною. Тут люди можуть долучитись до співтворення чогось особливого: подивитись автентичні поштівки, більше дізнатись про традицію та самому надіслати листівку”, — каже перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Візуальним персонажем Великодньої пошти став півень. Він уособлює новий день і перемогу над темрявою.
“Ми шукали символічні елементи в українській традиції, які б підходили складному часу, в якому ми живемо. І так ми прийшли до сильного когута авторства Мар’яни Мотики. Півень символізує боротьбу зі злом, захищає свою територію та сповіщає про новий день, про світанок. І цей символізм ліг в основу нашої Великодньої пошти”, — говорить кураторка Катерина Ковалюк.
На Великодній пошті можна придбати, підписати та надіслати авторські листівки. Кожну листівку можна проштампувати спеціальним великоднім штемпелем “Львів. Великодня пошта”. Також можна помилуватися виставкою поштівок з особистого архіву українського оперного і камерного співака Модеста Менцинського.
Як і Різдвяна, Великодня пошта працює благодійно, щоб збирати гроші на потреби ЗСУ. Кошти з продажу всіх листівок і майстекласів скерують благодійній організації “Львівський лицар” на закуплю приладів РЕБ.
Великодня пошта працюватиме у будинку Бандінеллі до 4 травня, з 11:00 до 19:00. На Великдень (20 квітня) змінений графік – з 13:00 год. Вхід вільний.