У Львові проводять реставрацію та консервацію сходів, які вціліли після російської атаки на музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича 1 січня 2024 року. У майбутньому ці сходи стануть частиною відбудованого музею.
За словами реставратора Василя Карпіва, перед тим, як почати реставрацію, провели дослідження, відібрали проби, аби зрозуміти структуру об’єкта та рівень пошкоджень.
Перегляньте також:
- У Львові відреставрували сецесійну браму на вулиці Якова Остряниці
- У Львові розпочали реставрацію фасадів будинків на Стрийській, які були зруйновані внаслідок ракетного удару
“Цікаво тут те, що ми маємо різнохарактерні руйнування і перед нами є завдання забезпечити збереження об’єкта в тому стані, в якому він є. Маємо забрати жуків, провести антисептичні заходи щодо ураження грибками і, найцікавіше, мабуть, буде забезпечення збереження оцього погорілого дерева, яке дуже є делікатним і практично стає одним з акцентів того моменту історії, яка відбулася з цими сходами”, — зазначив Василь Карпів.
За словами реставратора, консервація — це призупинення всіх процесів руйнування. Вона дасть можливість поставити цей історичний об’єкт в якості експоната музею.
“Ці сходи є первинним артефактом, який був побудований у час зведення цього будинку. Коли Роман Шухевич перебував майже 2 роки безпосередньо там, він ходив по них. На цих сходах він прийняв свій останній бій і біля криївки помер. Тож вони є безпосереднім свідком цих подій. Нині сходи — один з основних елементів, що чудом збереглися після бомбардування, і тепер вони є яскравим нагадуванням обстрілу двома російськими шахедами і демонстрацією того, що сталося з музеєм”, — зазначив історик Микола Посівнич.