На площі Ринок, у музеї-аптеці “Під чорним орлом”, виставили одного з найстаріших кам’яних львівських левів. За оцінками фахівців, ймовірно скульптуру створили у XVII столітті.
Кам’яну скульптуру лева музею подарували львів’янка Любов Смага-Шаховська та її син Іван, який є військовослужбовцем ЗСУ. За припущеннями науковців, цього лева створили у XVII столітті. Фахівці вважають, що подібні скульптури могли стояти під Високим Замком. Один із таких левів нині зберігається у Національному музеї ім. Андрея Шептицького.
Перегляньте також:
- У Львові ремонт на вулиці Драгоманова продовжили ще на місяць
- У Львові відбулась акція на підтримку безвісти зниклих та полонених
“Ще один із символів нашого міста виставлено на площі Ринок. Це один з найстаріших левів Львова”, – каже директор історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець.
За його словами, скульптуру планують відреставрувати та встановити на окремо відведене місце, де вона стане прикрасою музейного двору. Реставрацію планують зробити публічною, за прикладом європейських музеїв, аби показати відвідувачам складність цієї роботи і привернути більшу увагу до збереження історичних пам’яток.
Аптека “Під чорним орлом”, у дворі якої встановили кам’яного лева, була заснована у 1735 році і є найстарішою в Україні, що зберегла свою автентичність.
“У нас зібрана унікальна колекція аптечного посуду – дерев’яного, скляного, фарфорового, а також рідкісного рубінового з додаванням золота. Маємо агатові, порцелянові й латунні ступки, аптечку космонавтів, гасову лампу, винайдену у Львові, касові апарати “National” XIX століття”, – розповідає хранителька колекції Любов Роздобудько.
У музеї готують новинки для відвідувачів — кімнату знахарки та інтер’єр аптеки Михайла Терлецького – єдиного українця, який володів аптекою у 1923–1939 роках міжвоєнного Львова.