У Львові під час ексгумації поховань на території “Пагорбу слави” знайшли “капсулу часу”. 23 липня у музеї “Територія терору” фахівці відкрили цю металеву ємність. Всередині була скляна пляшка, а там – нагородний лист військового льотчика Михайла Лиховида.
Знайдений документ датований 1963 роком і є копією оригіналу, датованого 1945 роком. Мовиться про нагородний лист, де на трьох аркушах розміщена інформація про бойовий шлях льотчика.
Перегляньте також:
- Садовий: Пагорба Слави радянського періоду у Львові більше не існує (фото)
- У Львові ексгумували 90% радянських поховань із “Пагорба Слави”
Цей документ ще будуть досліджувати науковці, а надалі його експонуватимуть в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія терору”.
За словами керівника комунального підприємства “Личаківський цвинтар” Павла Богайчика, капсулу знайшли в одній із братських могил.
“Чи були в цій могилі останки цієї людини, чи хтось поклав туди лише капсулу – незрозуміло”, – каже керівник комунального підприємства.
У мерії додають, що на одній з демонтованих раніше скульптур з колишнього Пагорба Слави було вказано прізвище Михайла Лиховида.
Керівник Меморіально-пошукового центру “Доля” Святослав Шеремета уточнив, що капсула була віднайдена у третій братській могилі, фактично під самим верхом.
“Вже історики будуть мати можливість опрацювати відкриті матеріали, почитати про життєвий шлях загиблого та про обставини, при яких він загинув”, – розповів Святослав Шеремета.
Ця капсула стане частиною колекції раніше демонтованих скульптур та інших елементів із “Пагорбу слави”.
“Варто зауважити, що з 2023 року в нашому музеї також зберігаються демонтовані з цієї локації скульптури, а у цьому році нам передали елементи огорожі колишнього меморіалу, ще очікуємо на конструкцію «вічного вогню». Ми раді такій знахідці”, – розповіла керівниця Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору” Ольга Гончар.
Також у музеї зберігається ще одна “капсула часу”, знайдена під час демонтажу Монумента бойової слави, що був розміщений на вул. Стрийській. Вона містила два списки з іменами людей – працівників львівських заводів, які зводили цей монумент.