Регіональне відділення фонду Держмайна по Львівській, Закарпатській та Волинській областях виставив на продаж майно “Львівського спеціального конструкторського бюро “Топаз”, що на вулиці Личаківській. На сайті Фонду держмайна вказано, що стартова ціна за держпідприємство становить 10 490 026 млн грн.
Львівське державне спеціальне конструкторське бюро “Топаз” було створене в березні 1973 року для проєктування та виготовлення обладнання в ювелірній галузі. Проте, станом на 2025 рік обороти підприємства значно знизилися. У 2022 році підприємство заробило лише 10 167 грн, у 2023 році — 12 150 грн, у 2024 — 9 338 грн, а за перший квартал 2025 року — 1 102 грн. Як зазначено, у повідомленні Фонду держмайна: “Обсяг реалізації продукції за період 2022 — 31 березня 2025 років становить 32 766 тис. грн, в тому числі експортної – 0. Основна номенклатура продукції (робіт, послуг): виготовлення заготовок пам’ятних та ювілейних монет, нагород, медалей, відзнак; демонтаж списаного обладнання, продуктом якого є вилучення дорогоцінних металів”.
Перегляньте також:
- Львівська міськрада продала за пів мільйона приміщення в центрі міста
- У Львові міська рада продала підвальне приміщення в центрі міста за півмільйона гривень
Загальна площа комплексу, який продають — 2997,7 кв.м. Туди входить шість виробничих корпусів разом з обладнанням, склад і трансформаторна підстанція. Також зазначено, що на держпідприємстві є електропостачання у всіх будівлях, водопровід, каналізація, газопровід — частково. Земельна ділянка, на якій розташований “Топаз”, не є предметом купівлі-продажу. Питання землекористування покупець вирішує самостійно після покупки.
Окрім цього, покупець має погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом і зберегти робочі місця для 13 працівників підприємства. Як зазначено на сайті системи онлайн-аукціонів “Prozorro.Продажі”, аукціон запланований на 12 червня.