Бурштинова оборудка року: непримітний львів’янин скупив 200 гектарів землі з покладами цінного каміння

Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження та обіцяють знайти справжніх махінаторів.

18.01.2018 15:39   Джерело: ТСН
Опубліковано : Патрік Скеля

На Волині 200 гектарів землі з покладами бурштину опинилися у власності однієї фірми.

Читайте також

У квартирі львів’янина знайшли близько 100 кілограмів бурштину
Львів’янин, який намагався через митницю провезти понад чотири кілограми бурштину, позбувся авто (Фото)

200 гектарів землі з покладами бурштину на Волині сконцентрувалися в одних руках після реалізації сумнівної схеми. Вона почалася два роки тому з того, що 120 селян практично одночасно написали прохання про виділення їм землі під сільськогосподарські потреби серед лісу, пише - ТСН.

Попри те, що земля неподалік селища Маневичі не оброблювалася, працівники Держгеокадастру погодилися на її відчуження саме під потреби натурального господарства. Невдовзі всі акти на землю сконцентрувалися в руках одного власника – товариства з обмеженою відповідальністю «Терлан-Ком». Як це сталося – самі селяни коментують вкрай неохоче. Дехто взагалі відмежувався від власної участі в оборудці – мовляв, ніяких заяв про виділення земельних ділянок не писав. «Не знаю. Справді не знаю», - твердить Дмитро Руднюк. Інша жінка зізнається, що не назве організатора схеми через страх, але твердить: жителів Маневичів зібрали, взяли паспорти, відвезли до Луцька, де дали для підпису документи. Навзамін селяни отримали грошову винагороду: 100 гривень передплати і ще по 300 після оформлення паперів. «Обіцяли, що ніяких проблем не буде», - пояснила вона.

Керівник, за якого виділяли землі в Держгеокадастрі, вже не працює, а його наступник ситуацію не коментує, бо посилається на нестачу часу. Речник управління кадастру у Волинській області Сергій Дмитрук пояснив, що «законних підстав громадянам не надати дозволу на проекту землеусторою не було», а всі подальші події вже не в компетенції земельного органу. Новий же власник прийшов реєструватися в Держреєстрі до луцького нотаріуса Тетяни Ариванюк – і та, як державний реєстратор це зробила, бо були всі необхідні документи. «Яким чином відбулося переоформлення з громадян на юридичну особу, я вам не скажу, тому що я цих справ на оформляла. Потім, як юридична особа вже зареєструвала за собою право власності, то вони прийшли зареєструватися в державному реєстрі», - пояснила вона.

За адресою ТОВ «Терлан-Ком» розташована звичайна львівська квартира. Її двері відкрив непримітний чоловік, який підтвердив, що саме він є власник 200 гектарів землі з покладами бурштину. Однак про сонячне каміння не говорить – натомість наголошує, що землю скупив, щоб вирощувати сільгосппродукцію. Щоправда, сам не знає, яку саме. «У мене будуть директори розумні, які виростять все, що треба. Бо я в сільському господарстві дуже слабо розбираюся. Вартість була не висока – я би не купував, якби було дорого. Вибачайте», - сказав він і закрився у своїй квартирі. Номер котрої вказаний на першому поверсі будинку в списку боржників за кварплату.

 

Тим часом правоохоронці на Волині вже взялися розслідувати цю справу за статтею про зловживання владою чи службовим становищем з корисливих мотивів. «Встановлюються підстави виділення цієї землі і перевіряється законність цього всього процесу», - пояснила речниця прокуратури Волинської області Наталя Мурахевич.

Кореспондент ТСН Анна Махно 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ТСН