Читайте також
Перегляньте також:
- У Львові приспустять прапори в памʼять про загиблих у Кривому Розі (фото)
- Садовий задекларував 869,6 тис. грн, а дружина 13,4 млн грн доходів за 2024 рік
Директор Інституту біології клітин Національної академії наук Андрій Сибірний виграв грант на 10 млн грн від Національного фонду досліджень України на розробку вакцини від коронавірусу. Про це у Facebook написав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
Проєкт львівського науковця передбачає створення вакцини від COVID-19 на основі синтезу специфічного білка з дріжджів та її випробування на тваринах. Науковець разом із колегами планують дійти до цього етапу вже за пів року.
«Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини (Це тварини, в яких ДНК було змінене за допомогою генної інженерії – Mediasapiens), а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами», — додав Козицький.
Грант Національного фонду досліджень України також отримав заступник Сибірного — Костянтин Дмитрук. Той отримає 5,1 мільйона гривень на розробку «антибіотика нового покоління», який допоможе, за словами Козицького, в лікуванні людей із COVID-19.
Раніше президент України Володимир Зеленський обіцяв $1 млн українським науковцям за розробку вакцини від COVID-19.
Національний фонд досліджень створили ще в липні 2018 року, але фактично почати свою діяльність він зміг лише в лютому 2020-го — після оформлення всіх необхідних документів. Це державна бюджетна установа, мета якої — фінансова підтримка наукових досліджень в Україні.
У травні Фонд оголосив два конкурси, на які подали понад 900 заявок із загальним затребуваним фінансуванням понад 5 мільярдів гривень. Загальний обсяг фінансування, виділений для проєктів із Фонду, складає 250 мільйонів гривень. 7 вересня відомство оприлюднило перелік переможців обох конкурсів.
Нагадаємо, згідно з прогнозом ВООЗ масова вакцинація від коронавірусу розпочнеться не раніше середини 2021 року. В організації зазначили, що для переходу до масової вакцинації від COVID-19, необхідно переконатись, що вакцина достатньо безпечна на ефективна.
За даними головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, на початок вересня вже 33 вакцини від COVID-19 досліджуються клінічно, тоді як на початок серпня таких вакцин було 25.