Фестиваль на Тернопільщині назвали на честь чаші (Фото)
Братина – відерна чарка предків.
Опубліковано : Галина Кіт
Піснею, дощем, смачними наїдками та надзвичайно красивою природою сьогодні тішив традиційний ХІІ міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина». Він вже вкотре відбувається неподалік села Стіжок, що на Шумщині.
Варто зауважити, що дійство має чимало шанувальників не лише з Тернопільщини, а й з сусідніх областей. Майже сорок мистецьких колективів з Тернопільщини, Рівненщини, Хмельниччини, Волині та Києва взяли участь у фестивалі.
Читайте також
Співи, танці, жартівливі сценки, показові бої не залишили байдужими гостей, які завітали на дійство. Свою майстерністьі вироби демонстрували також і народні умільці – рукодільниці, гончарі, столяри.
Традиційними українськими стравами частували місцеві господині.
Окрім самого фесту цікаву історію має його назва та історичні факти.
У 13 ст. на місці теперішнього хутору Данилівка, що поблизу села Стіжок було місто Данила Галицького. "Данилів град" – одне з небагатьох європейських міст, яке не вдалося здолати хану Батию. Також ще близько 50-ти років тому щорічно на свято “Трійці” – Зелені свята – до Данилової гори або ж, як її ще називають у народі, – Трійця, люди ходили на прощі. За переказами старших людей колись на горі Трійця перебував Іван Залізо, відомий нам як святий Іов Почаївський. Тому це місце вважалося святим і люди ходили сюди на прощі. Біля підніжжя гори тут традиційно відбувалися ярмарки. Тому ідея проведення фестивалю у наш час є бажання повернути давні традиції.
Вартує уваги також назва фестивалю “Братина”, яка має досить древнє походження. Назва фестивалю походить від слова, яким у княжу добу називали чашу із двома ручками. Чашу часто використовували у військових походах, і вона символізувала перемир'я. Аби напитися із такого кухля, воїн повинен був покласти меч у піхви, що символізувало братання, тобто припинення боротьби.
Джерело: TeNews