Курортний Великий Любень на ретро фото

19.07.2017 20:00   Джерело: LvNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Чи знали ви, що на Львівщині знаходиться один із найстаріших санаторіїв та курортів Європи? Якщо ні, то сьогодні ми хочемо вас познайомити із історією появи курорту в містечку Великий Любень, яке знаходиться в Городоцькому районі Львівської області.

Сприятливі кліматичні умови та лікувальна сірководнева вода стали причиною появи у 1778 році першого санаторію в містечку. Проте про цінність та властивості цілющої води було відомо набагато раніше. Так про тутешні джерела писав ще особистий лікар короля Стефана Баторія у 1578 році.  

На початку ХІХ століття власником містечка стає Людвік Яблоновський (1810—1887), саме в його період місцевість стає відомою як курорт. У 1820 рокі стараннями Маріанни Яблоновської у Любені споруджено купелі для заможних відпочиваючих зі Львова.

Наступним власником маєтку став І. Бруннер, який виграв село в карти у Яблоновського. У його власність перейшов також курорт у Великому Любені. Бруннер почав реконструкцію курорту, побудував водолікарню, житлові будинки. За короткий час Великий Любінь став відомим європейським курортом.

У 1849 р. курорт отримує нового власника барона К. Бруницького (1820—1890). Костянтин Бруницький збудував сучасні купелі, пансіонати і готелі. Кількість гостей значно зросла після підведення у 1903 р. залізничної гілки зі Львова. Для лікування використовувалися води з п'яти джерел, з-посеред яких найвідомішими були джерела Адольф і Людвік.

Сьогодні курорт продовжує свою діяльність і всі бажаючі можуть відчути на собі цілющі властивості води, якою лікувався сам король Стефан Баторія.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: https://polona.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews