У львівських гуртожитках першокурсникам бракує місць

12.08.2017 09:00   Джерело: zaxid.net
Опубліковано : Львівський Новинар

Першокурсникам не вистачає місць у львівських гуртожитках. Цього року львівські університети перш за все поселятимуть пільговиків та студентів із інших областей. А мешканців прилеглих до Львова районів можуть не поселити взагалі. Одна з причин – магістри тепер вчаться два роки, і, відповідно, на рік довше займають кімнати, - пише zaxid.net.

До приїзду першокурсників у гуртожитках «Львівської політехніки» роблять ремонти. Обіцяють завершити наприкінці серпня. Утім, не всім пощастить із майбутнім помешканням.

«Нам потрібно приблизно дві тисячі місць. На жаль, традиційно кожного року нам тих місць не вистачає. Ми маємо приблизно 1,5 тисячі місць, ще 500 місць ми шукаємо в інших навчальних закладів. У результаті ми плануємо заселити перший курс, всіх 100%, крім людей, які мешкають у 50-ти кілометровій зоні», – розповів Ігор Гельжинський, директор студмістечка НУ «Львівська політехніка».

У вересні Львівська політехніка почне будувати ще один гуртожиток, розрахований на 450 мешканців.

А от медичний університет ім. Д. Галицького станом на зараз забезпечує місцями в гуртожитках 80% першокурсників. Тут із пошуком додаткових місць не поспішають. Інколи новоспечені студенти від заяв на гуртожитки відмовляються, бо не підходять умови. На звільнене місце селитимуть наступного в черзі.

У Львівському національному університеті ім. І. Франка ще не знають, скільки місць їм бракуватиме. Але, за досвідом минулих років, готуються до аншлагу.

«У минулому році навчальному в нас по нормах гуртожитка було тільки 3700 «ліжкомісць». Фактично ми поселили на тисячу більше – 4,7 тис.», – розповів Мирон Микита, директор студмістечка ЛНУ ім. І. Франка.

Для студентів, які не потраплять у гуртожиток, шукатимуть місця поза університетом – в інших навчальних закладах.

Нагадаємо, що Франковий університет і Львівська політехніка цьогоріч потрапили до десятки кращих університетів країни. До них подали заяви майже 100 тисяч абітурієнтів. А Львівський медуніверситет очолив ТОП-10 найкращих навчальних медзакладів України.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: zaxid.net