Львівська облрада забирає в дітей бази в Карпатах?

27.09.2017 09:00   Джерело: galinfo
Опубліковано : Львівський Новинар

25 вересня, працівники Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму під стінами Львівської обласної ради вимагали "не віддавати те, що належить дітям", - пише galinfo.

Протестувальники прийшли з плакатами з написами: «Панове! Домчак і Гірняк, руки геть від дитячих турбаз», «Тільки на Львівщині знищують позашкілля», «Коли дитяча турбаза «Львів» прийматиме дітей?», «Керівники області, підтримуйте, а не знищуйте національно-патріотичне виховання дітей».

  
Фото: Олена Ляхович
 
 
 
 
 
 
Фото: Олена Ляхович
 

У коментарі для Гал-інфо голова федерації спортивного туризму у Львівській області Тарас Пахолюк заявив, що занедбання туристичних баз це явище не нове. На його думку, все почалось майже 15 років тому:

"Наша федерація співпрацює з дитячим центром, адже саме там спершу формується світобачення наших майбутніх туристів. На мою думку, проблема з турбазами почалась ще в 2004 році, коли Генеральне консульство Польщі шукало собі приміщення у Львові. Вони обрали будинок дитячої турбази, яка розташована на вулиці Івана Франка, 108.

Згідно із законом обласна рада не мала права торкатись освітянського об’єкту. Але було досягнуто компромісу у тому вигляді, що Генконсульство погодилось виділили кошти у розмір 4-5 млн гривень на будівництво нового приміщення для потреб дітей. У 2004 році – це були шалені кошти, цих грошей мало вистачити на будівництво нового корпусу. Проте, на жаль, гроші десь загубились.

Керівник Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму Михайло Набитович щороку добивався від обларади виділення коштів. Він мав у планах поставити питання щодо скерування грошей з бюджету на обласний центр.

Для цього Михайло Набитович запросив заступника голови обласної ради Володимира Гірняк з перевіркою.

Вже 11 вересня представники облради попрямували на турбазу «Карпати», що у Дубині. Всі побачили, що вона знаходиться у нормальному стані, адже попередній склад облради вклав туди кілька мільйонів гривень.

 
 
 
 
 
 
 
 
Фото: Олена Ляхович
 

Далі перевірка попрямувала у Славськ на інші дві турбази, щоб все ж таки знайти "мінуси". За підсумками новинних сюжетів та статей у ЗМІ, вималювалась така картинка, що на базах вже жахливо. Я вважаю, що цю інформацію сфальсифікували. Адже керівництву тоді не дали слова, не дали можливості все пояснити. Жодного слова не сказали по телевізору про те, що вже не перший рік не надходило фінансування, що працівники власними силами наводять порядки, самостійно все ремонтують, тощо.

До нас ще був такий закид, мовляв на базі мало дітей. Але ще раз кажу, якщо була би узгоджена спільна робота Центру і обласного керівництва, в першу чергу департаменту освіти, то цього би ми уникнули. Проблема у тому, що нема співпраці.

Тепер же облрада каже, що буде розглядати питання щодо ефективності використання цих турбаз".

Також до мітингувальників вийшов заступник голови обласної ради Володимиир Гірняк. Він запевнив, що турбазі «Карпати» у 2018 році буде виділено понад 5 млн грн.

Олена Ляхович

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: galinfo