Апеляційний суд повернув громаді Львова 6 гектарів землі на Кульпарківській

Опубліковано:
30 Квітня, 2026 о 10:50

У Львові апеляційний суд підтвердив рішення про повернення у власність громади земельної ділянки площею понад 6 гектарів на вул. Кульпарківській, 226-Г. Йдеться про територію рекреаційного призначення вартістю більш як 49 млн грн, де раніше планували збудувати баскетбольну арену до Євробаскету-2015.

Про це повідомили у юридичному департаменті Львівської міської ради.



Як встановив суд, у 2013 році місто передало ділянку інвестору — Юнайтед баскетбол інвестментс — для будівництва мультифункціональної спортивної арени. Однак проєкт так і не був реалізований. Натомість у 2017 році компанія оформила право власності на об’єкт незавершеного будівництва, зведений на комунальній землі, що створювало ризик втрати ділянки для громади.

З позовом до суду звернулася Франківська окружна прокуратура Львова, вимагаючи скасувати право власності на недобуд, усунути перешкоди у користуванні землею та розірвати відповідні договори.

Господарський суд Львівської області підтримав позицію прокуратури та міської ради. Це рішення залишив без змін і апеляційний суд. Водночас воно ще може бути оскаржене у касаційному порядку.

Нагадаємо, ділянка розташована в районі вулиць Ряшівської – Кульпарківської. У 2013 році ЛКП «Спортресурс» уклало інвестиційний договір із забудовником, який планував звести п’ятиповерхову арену для фіналу чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року. Втім, через війну на сході України турнір перенесли, а будівництво зупинили.

Пізніше об’єкт намагалися добудувати до пісенного конкурсу Євробачення-2017, однак захід відбувся у Києві. У підсумку комплекс залишився незавершеним — нині це недобуд на рівні двох поверхів.

За даними YouControl, компанію-забудовника засновано у 2012 році. Вона входить до групи «Приват», пов’язаної з бізнесменами Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, і має складну структуру власності через іноземні компанії.

Таким чином, громада Львова отримала можливість вільно розпоряджатися цінною земельною ділянкою.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Львівщини
Теги: #земля, #Кульпарківська вулиця, #ЛМР



Статті

Інтерв'ю
Центр мамології Медичного центру Святої Параскеви – європейські стандарти у львівській лікарні
18:41, 5 Березня, 2026

Центр мамології Медичного центру Святої Параскеви – європейські стандарти у львівській лікарні

Блоги

ТОП новини Львівщини: