Як не стати жертвою торгівлі людьми розповіли у трьох пунктах перетину кордону

19.10.2017 12:36   Джерело: 032.ua
Опубліковано : Патрік Скеля

18 жовтня у Львівській області волонтери та активісти провели інформаційну акцію, приурочену до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми - «Подорожуй безпечно! Подорожуй відповідально!», пише - 032.ua.

Читайте також

Суд виніс вирок ще одному учаснику перекриття траси у Гряді

Як розповіла у коментарі сайту 032.ua співорганізаторка події, членкиня ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус, волонтери зранку і до 15 години перебували у трьох пунктах перетину кордону на Львівщині — КПП «Шегині», «Рава-Руська» та «Краківець».

Представники громадських організацій консультували українців та поширювали інформаційні листівки, буклети з номерами телефонів, адресами й назвами організацій, до яких можна звернутися для того, щоб попередньо, до виїзду за кордон, ознайомитися з правилами безпеки, дізнатися про легальність фірм, які пропонують працевлаштування, можливі негативні наслідки, де отримати допомогу тощо.

«Ми розповсюджували інформацію про національну гарячу лінію з консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми — 527. Це безкоштовний номер для всіх мобільних операторів України. Окрім того, на цих листівках є номери телефонів департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, яка надає допомогу особам, які постраждали внаслідок торгівлі людьми. Є також номери телефонів нашої ГО «Центр «Жіночі перспективи», яка надає як передвід’їздні консультації для громадян, так і допомогу для тих, хто постраждав від торгівлі людьми, у тому числі, дітьми. Там є телефони двох організацій, які розташовані у Польщі: Фундація «Ла Страда Польща» - правозахисний міжнародний центр, який надає психологічні та юридичні консультації, матеріальну й соціальну допомогу, має свій притулок; також телефон БФ «Наш Вибір», який має проект «Український Дім» у Варшаві. Вони надають інформаційну допомогу нашим мігрантам, юридичні консультації», - пояснила Олена Кальбус.

За її словами, є статистика Міжнародної організації з міграції (МОМ), яка свідчить, що за 2017 рік в Україні було зафіксовано 1151 випадок, пов’язаний з торгівлею людьми. І це лише офіційно зареєстровані випадки, коли люди звертались до державних або недержавних організацій і потім отримували допомогу від МОМ, тобто це не є вичерпна цифра.

«Найбільш частими видами експлуатації є: трудова, сексуальна, використання у військовому конфлікті, втягнення у злочинну діяльність, незаконна трансплантація органів», - зауважила Олена Кальбус.

Типовим «гачком» є пропозиції не дуже важкої роботи в Україні чи, частіше, за кордоном.

«Пропонують за ніби-то високу оплату низькокваліфіковану роботу, і при тому кажуть, що не потрібно знати іноземну мову, не потрібна ні кваліфікація, ні досвід роботи», - зазначила пресдтавниця ГО «Центр «Жіночі перспективи».

Зі слів активістки, зазвичай, на це «купуються» люди, які не встигли отримати достатньо освіти та кваліфікації; молодь, яка ще не має досвіду працевлаштування; громадяни, які перебувають в уразливому становищі - безробітні, зі скрутним матеріальним становищем, коли є члени сім’ї, які мають важку хворобу і потребують великої кількості вкладень.

«Крім того, є боргова каббала: люди беруть кредити і не можуть їх виплатити через втрату роботи чи скачки валютного курсу, непорозуміння у банківських угодах. Вони беруть у когось гроші на розвиток бізнесу, ремонт чи будівництво, операції, а потім не можуть вчасно повернути гроші. Відсотки ростуть, і тоді їм пропонують це відпрацювати на якійсь фірмі чи підприємстві або для приватної особи, і кажуть, що можуть таким чином їм борг зарахувати. Коли люди на це погоджуються, найчастіше потрапляють в систему, коли не можуть не тільки відпрацювати цей борг (хоча й працюють на цю особу або фірму), але їх ще там принижують, шантажують чи погрожують. Окрім того, там є своя система штрафів і боргів», - підкреслила Олена Кальбус.

У зоні ризику також маловідомі програми, які пропонують посередницькі фірми та про які складно дізнатися: обмін досвідом, студентські обміни, вивчення чогось. Людина може не знати і не цікавитися деталями цих програм, ліцензіями, дозволами на проведення, і врешті, стати жертвою торгівлі людьми.

Учасниками акції стали: ГО «Центр «Жіночі перспективи» в партнерстві з БФ «Карітас» (Дрогобич), управлінням соціального захисту населення Яворівської РДА, викладачами Новояворівського вищого професійного училища, які пройшли тренінг з протидії торгівлі людьми та організіції інформаційно-просвітницької роботи для учнівської молоді, волонтери, соціальний педагог і учениці Рава-Руського професійного ліцею, офіцер поліції з управління забезпечення прав людини, волонтерка проекту «Work Service Lviv».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: 032.ua