Більше 1 млн грн витратять на реставрацію балкону будинку Сосновського

23.10.2017 22:29   Джерело: Zaxid.net
Опубліковано : Патрік Скеля

Унікальні балкони на вул. Генерала Чупринки, 52 у Львові дочекались реставрації. За ґрунтовний ремонт лоджій пам'ятки архітектури взялись якраз вчасно, бо декоративні елементи перебували у аварійному стані, пише - Zaxid.net.

Збудований у 1907 році будинок відомий архітектор Юзеф Сосновський проектував особисто для себе. Сосновський певний час проживав будинку-замку, а потім продав його відомому львівському колекціонеру-бібліофілу Бесядецькому. Тому часто цей будинок Сосновського називають палацом Бесядецьких. Будівля збудована в псевдоготичному стилі з елементами венеційської готики.

«Спочатку воно виглядало не так плачевно, але коли ми взялись за цей об'єкт і почали знімати штукатурку і там мільйон тріщин, куски повідвалювались і в процесі побачили, що там просто катастрофа. Зараз відчищають повністю з штучного каменю ліпнину, кузня зняла метал, відчищають, доковують елементи, яких немає», – розповів директор підрядної фірми Віктор Проданчук.

Наразі виконали лише 20% робіт. Попередня вартість реставрації 1,3 млн грн. Завершити її мають намір до літа наступного року.

«Ті елементи, які ще можна врятувати, ми стабілізуємо і рятуємо, а все решта, що є в аварійному і небезпечному стані, демонтується і наново відновлюється. Виходить, що 80 % арок на даний момент є втрачені», – зазначив архітектор Андрій Федоришин.

Зазвичай балкони є власністю мешканців і саме вони несуть відповідальність за стан конструкцій. Місто ж реставрує за бюджетні кошти найбільш цінні пам’ятки архітектури. В середньому у Львові оновлюють до 30 балконів на рік.

«Вони в нас поділені на групи, які потребують першочергової реставрації, ті, які можуть зачекати, і ті, які на якийсь довший період. Але для того, щоб отримати дозвіл, треба нотаріально завірену згоду власника помешкання», – пояснює начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Наразі у Львові майже сотня балконів, які потребують ремонту. А п’ять із них треба реставрувати нагально.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Zaxid.net