На Львівщині перевірять знання та навички 15-річних школярів

04.03.2018 15:40   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

Цього року на Львівщині вперше відбудеться тестування навичок і знань 15-річних учнів за програмою міжнародного оцінювання учнів – PISA. Про це повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, інформує освітній портал

Читайте також

Понад 67 млн грн витратять на будівництво нової школи в Яворові
У Львові в школах і садках з батьків збирають до 4 млн грн
У львівських дитсадках та школах заборонили побори (Фото)

Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк повідомила, що у 2018 році Україна вперше долучиться до Програми міжнародного оцінювання учнів – PISA. Програма має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін, пише - Status Quo.

Дослідження проводиться шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів. Однак PISA не перевіряє рівня навчальних досягнень учнів, натомість оцінює наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, при можливих життєвих труднощах і викликах.

Дослідження PISA здійснюється в три етапи: підготовчий, пілотний, основний. У 2018 році відбудеться основний етап тестування, підготовка міжнародного та національного звітів.

«ЛРЦОЯО організовуватиме проведення дослідження PISA у 40 закладах освіти. Вибірку формуватимуть міжнародні експерти. У складі вибірки будуть учні міських і сільських закладів загальної середньої освіти, студенти закладів вищої освіти І-ІІ р.а., учні училищ, ті, які народилися у 2002 році. Загалом для вибору надано списки 80 закладів освіти: по 20 – у Волинській і Рівненській областях, 40 – у Львівській, - розповіла Лариса Середяк. - Результати дослідження будуть безособовими і не будуть надані ні закладам освіти, ні управлінням/департаментам будь-якого рівня», - наголосила вона.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo