Львівська прокуратура ініціювала відеоспостереження на вокзалах

26.07.2018 15:32   Джерело: Щоденний Львів
Опубліковано : Патрік Скеля

Упродовж шести місяців 2018 року на залізничних вокзалах на Львівщині зареєстрували 117 крадіжок, чотири грабежі і вісім шахрайств.

У прес-службі прокуратури Львівської області повідомили у вівторок, 24 липня: «Вивчивши стан злочинності на території Залізничного району Львова впродовж 2017 року й шести місяців 2018-го, Львівська місцева прокуратура №2 з’ясувала, що за час функціонування головної станції Львова (з травня по грудень 2017 року), на ній скоєно 81 крадіжку. Зокрема, 35 – на Головному та Приміському залізничних вокзалах, 30 – у поїздах та 16 – на територіях, що належать ПАТ «Укрзалізниця». Окрім цього, зареєстровано вісім грабежів», пише - Щоденний Львів.

«Проаналізувавши ці правопорушення з’ясувалось, що вони залишаються не розкритими, насамперед, через те, що на Приміському залізничному вокзалі відсутні камери відеоспостереження, а на Головному залізничному вокзалі якість такої відеозйомки є дуже низькою. За шість місяців цього року на вказаних залізничних вокзалах обліковано 117 крадіжок, чотири грабежі, вісім шахрайств та низку інших злочинів», – розповіли також у прокуратурі.

«Водночас, на вулиці Чернівецькій та площі Двірцевій, які розташовані поблизу вокзалів, обліковано 149 крадіжок, два грабежі, вісім шахрайств та умисне вбивство. З цих приводів до суду скеровано лише вісім кримінальних правопорушень, що свідчить про вкрай низький відсоток розкриття. Наявність спеціальної відеоапаратури дасть змогу швидко розкривати злочини, притягувати винних до відповідальності, а також упереджувати вчинення таких видів злочинів як грабежі, розбої, крадіжки, злочини проти життя та здоров’я», – поінформували також у прокуратурі.

Керівник Львівської місцевої прокуратури №2 Сергій Янчишин зазначив: «Залізничні вокзали приймають поїзди міжнародного сполучення, а пасажири, що прибувають до Львова у туристичних цілях, часто стають об'єктами посягань осіб без постійного місця проживання та, зокрема, ромської національності. Під час розслідування цих злочинів є необхідність у оперативному отриманні відео із камер спостереження задля встановлення причетних до злочину. Тривале розслідування призводить до від'їзду потерпілих та втрати доказів. Такі прикрі епізоди формують негативний імідж як Львова так і держави загалом».

«Відтак, місцева прокуратура ініціювала вирішення цього нагального питання перед керівництвом виробничого підрозділу «Вокзал станції «Львів» філії «Пасажирська компанія» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» та міським головою Львова», – повідомили також у прес-службі прокуратури Львівської області.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Щоденний Львів