На Львівщині знайшли бойову сокиру XII століття (Фото)

28.08.2018 09:48   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

У Буську на території міського парку археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету їм. І. Франка під керівництвом наукових співробітників Петра Довганя та Наталії Стеблій завершує свою роботу. 

Археологи розповіли про найцікавіші знахідки. Про це повідомляє - Status Quo з посиланням на Буське радіо

Цього року у розкопках взяли участь 22-є студентів Національного університету ім. І. Франка. До розкопок також активно долучились члени Товариства «Бужани».

Підсумовуючи сезон, Петро Довгань розповів, що при розкопках знайшли багато цікавого матеріалу для дослідження. Так, знахідкою сезону Петро Довгань вважає бойову сокиру XII століття, бо зброю зазвичай вдається знайти на цій території вкрай рідко. У розкопі знайшли також залишки стародавнього житла бужан, яке датується XI століттям; господарські ями – давні холодильники, у яких зберігали їжу; частину великої печі та долівку житла. Знайшли також 4 поховання, як виявилось згодом, саме вони є межею західного краю першого християнського поховання бужан. А ще цікавими знахідками були: скляні браслети, церковні цвяхи, кістяні вироби, писало та кістяне лощило.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo