У Львові експериментуватимуть з правосуддям

06.09.2019 20:28   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

У вересні Львів та ще шість регіонів стануть стартовими майданчиками для впровадження в Україні відновного правосуддя. 

Такий вид правосуддя передбачає залучення усіх сторін злочину до усунення нанесеної шкоди. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради, пише - Status Quo.

Фокус з «вини» порушника зміщується на «відповідальність» за скоєне. Завдяки процесу медіації потерпілий та порушник почнуть спілкуватись. Потерпілий зможе описати пережите, а порушник пояснити мотиви свого вчинку. Це дасть змогу потерпілому психологічно пережити те, що відбулося і відновити почуття безпеки. Порушник отримає змогу бути вислуханим, взяти відповідальність за скоєне та залагодити шкоду.

Презентація проекту відбудеться 12 вересня о 11.30 у приміщення Апеляційного суду Львівської області (пл. Соборна, 7).

Проект у кожному регіоні будуть представляти троє підготовлених медіаторів (посередників у конфлікті). Вони співпрацюватимуть з судами, поліцією, прокуратурою та органами соціального захисту.

Проект триватиме до квітня наступного року і має на меті популяризувати медіацію між потерпілим і правопорушником у кримінальних справах та впровадити відновне правосуддя в Україні. Учасники пілотного проекту спільно з експертами кримінальної юстиції розроблять рекомендації щодо застосування механізму медіації у кримінальних справах.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo