Стали відомі проекти-переможці Громадського бюджету - 2020. Перелік

05.12.2019 09:37   Джерело: WestNews.info
Опубліковано : Патрік Скеля

На спільному засіданні депутатської комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова і  комісії фінансів та планування бюджету затвердили перелік переможців громадського бюджету Львова, рекомендованих до фінансування.

Про це повідомив Інформаційний портал депутатів Львівської міської ради, пише - WestNews.info.

Отжен, як повідомив начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський, у голосуванні взяло участь 103 тис 726 мешканців, це - рекорд не тільки для міста Львова, а й для України.

«Якщо брати відсоток людей, які голосували за проєкти до кількості населення, то у Львові він становить - 13,8%, найбільший серед всіх міст України. Загалом, маємо тенденцію в Україні значного зростання кількості учасників та голосування. У Львові ріст  з попереднім роком становив 52%, а з 2016 року кількість людей, які проголосували, зросла в 5 разів. Можемо констатувати, що є величезна довіра до цього інструменту громадської участі серед мешканців». 

Відповідно до Положення про громадський бюджет, кошти виділені на громадський бюджет розподіляються наступним чином: 40% на великі проєкти, 60% на малі проєкти по 10% на кожен район.

На засіданні гостру дискусію викликало питання фінансування великого проєкту № 215 «Марімба для музичної школи №2»,  оскільки з’ясувалось, що інструмент коштує 1 млн 200 грн, а не 3 млн грн, як зазначено в кошторисі. Відтак, автори пояснили, що мали на увазі не лише марімбу, а й інші інструменти, які входять до оркестру ударних інструментів. Проте, депутати вирішили рекомендувати до фінансування тільки один інструмент – марімбу, як зазначено в кошторисі проєкту.       

Як зазначив начальник відділу громадського партнерства Орест Файфурка, комісія підтримала включення до переліку проектів-переможців, проекти, які набрали найбільшу кількість голосів, до повного вичерпання обсягу передбачених коштів, а також проекти, які згідно з рейтингом отримали часткове фінансування. Загальний обсяг коштів на фінансування проектів громадського бюджету збільшується на обсяг, необхідний для фінансування таких проектів у повному розмірі.

«Також розглянули звернення профільного управління культури та команди проєкту № 215 "Марімба для музичної школи № 2" щодо коригування кошторису в сторону зменшення, оскільки вартість марімби, яка відповідає вимогам ініціатора проєкту, є меншою від початково передбаченої у кошторисі.За результатами розгляду, суму проєкту № 215 було зменшено з 3 млн. грн до 1,2 млн. грн. І як наслідок, до переліку великих проєктів-переможців було включено наступний по кількості голосів (3551) серед "освітніх та медичних" проект № 18 "Я хочу знову бігати - допоможи дітям з травмами", - сказав Орест Файфурка.
За результатами засідання двох депутатських комісій, прийняте рішення рекомендувати Львівській міській раді до затвердження перелік з 55-ти проектів-переможців, це – 7 великих проектів-переможців і 48 малих (по 8 проектів у кожному районі Львова).

Отож, фінансування всіх проєктів громадського бюджету становитиме 46,7 млн грн.

Відтак, переможцями серед великих проєктів стало 7 проектів: №183 «Дай немовляті шанс на повноцінне життя» Сучасне діагностичне обладнання в пологовий на Раппопорта,8»;

№55 «СЗШ №30 Мультифункційна зона відпочинку та навчання "Простір для розвитку"; 

№77  Кафе-їдальня " Смаколик" у СЗШ № 29 (капітальний ремонт харчоблоку);

№26  "Безпечне Рясне. Відео-нагляд Рясне-1, Рясне-2, Кам'янка";

№215 Марімба для музичної школи №2; 

№39  Збережи озеро на Панча;        

№18  «Я ХОЧУ ЗНОВУ БІГАТИ» - допоможи дітям з травмами.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: WestNews.info