На Львівщині від ускладнень «свинячого» грипу померла жінка
Епідсезон на Львівщині, за розрахунками фахівців, триватиме до квітня.
Опубліковано : Патрік Скеля
За минулий тиждень кількість хворих на грип та ГРВІ на Львівщині зросла приблизно на 4 тис. людей. Загалом минулого тижня захворіли 16938 людей. Про це у коментарі - Tvoemisto.tv розповів заступник директора Лабораторного центру МОЗ у Львівській області Олег Когут.
Серед захворілих минулого тижня, 59% – діти. Наразі, за словами Олега Когута, тимчасове призупинення навчання у школах не дало бажаного ефекту.
«Хоч уроків і немає, але діти між собою продовжують контактувати. Безумовно, дітям треба виходити на вулицю, але контакт з великою кількістю людей, зокрема з однолітками, має бути зведений до мінімуму. Думаю, в перспективі, ефект буде», – говорить чиновник.
Окрім того, цього епідсезону від ускладнень грипу померла 66-річна жінка, у якої лабораторно підтвердили вірус грипу А (пандемічний або «свинячий» грип). Жінка була із Сокалю.
«По-перше, це особа старшого віку, вона не була вакцинована від грипу. Звернулась за допомогою на третій день від початку захворювання. Основне те, що у неї був обтяжений анамнез. Вона мала важке серцево-судинне захворювання. Це один з важливих факторів, що може спричинити ускладнення при захворюванні на грип і призвести до смерті», – каже Олег Когут.
Кілька днів тому у міськраді Львова повідомили, що ЛКП «Львівелектротранс» та АТП-1 додатково до прибирання в транспорті обробляють салони дезінфікуючими засобами. За словами Олега Когута, це виправдані дії, адже респіраторний вірус, каже він, живе у середньому 2 і більше годин.
«Доцільно періодично провітрювати салони, наприклад, на кінцевих зупинках, хоча б на 5 хвилин. Я розумію, що це холодно, але це потрібно. Також потрібно ручки протирати дезінфекційним засобом. Це дасть ефект. Бо ми руками торкаємось цих поверхонь, а потім обличчя, і віруси через слизову потрапляють в організм», – говорить Олег Когут.
Він додає, що найкращою профілактикою грипу є вакцинацію. Щеплення можна робити у будь-який час.
«Воно дає захист протягом приблизно року. Епідемічний сезон ще триватиме, за розрахунками, до квітня. Рівень захворюваності високий і навряд зменшиться у найближчі тижні. Щоб набути імунітет після щеплення, треба приблизно 7 днів. Тобто є можливість захистити себе на цей сезон і навіть на наступний», – каже Олег Когут.
Джерело: Tvoemisto.tv