9 громад Львівщини повернуть до Державного бюджету 870 млн гривень

24.12.2021 09:09   Джерело: LvNews
Опубліковано : Львівський Новинар

Нещодавно Верховна Рада прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Серед іншого, ним були визначені основні параметри взаємовідносин із місцевими бюджетами, що важливо для прийняття якісних рішень про місцеві бюджети територіальними громадами.

Юрій Голинський, радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу U-LEAD Львівській області, підготував аналіз нового Державного бюджету та виокремив основні ресурси, які отримають територіальні громади.

За інформацією експерта у 2022 році на Львівщині базову дотацію отримуватимуть 57 ТГ на загальну суму 1,1 млрд. грн. Реверсну дотацію до держбюджету передаватимуть 9 ТГ (у цьому році таких 12) на загальну суму 870 млн. грн.

З поміж громад найбільше коштів повернуть Львівська міська рада  – 789,49 млн. грн., Славська селищна рада – 50,36 млн грн.. та Сокільницька сільська рада 16,4 млн грн. По 7-ми громадах вирівнювання не здійснюється, у 2021 році таких 4.

Окрім того на наступний рік передбачено нову додаткову дотацію на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів, у сумі 1,5 млрд гривень. Для Львівщини цей ресурс складатиме 85,9 млн. грн. (з яких у бюджети громад надійде 55,9 млн грн). Розподіл додаткової дотації здійснюється обласними державними адміністраціями між місцевими бюджетами, значення індексу податкоспроможності яких менше 0,9, та затверджується рішенням про обласний бюджет.

«Збільшення доходів місцевих бюджетів пов’язано насамперед зі спрямуванням до бюджетів територіальних громад додатково податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4 відсотків відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в  опалювальному періоді 2021/2022 років, та уточненням прогнозу щодо ряду місцевих податків та зборів. Відтак, до бюджетів громад надходитиме 64% ПДФО, а не 60% як раніше. На разі це тимчасово – впродовж 2022 року», – зазначає Юрій Голинський.

Відповідно до Бюджетного кодексу місцевий бюджет на 2022 рік має бути затверджено відповідною місцевою радою до 25 грудня 2021 року(включно). На момент публікації матеріалу більше 30-ти громад Львівщини вже затвердили свої місцеві бюджети на 2022 рік.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews