У стінах «Львівського радіо» знайшли заховані архівні листи, документи та книги

21.06.2023 12:16   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Найстаріші знахідки датуються початком XX століття.

Працівники простору «РадіоГараж», який розташовується на першому поверсі ЛКП «Львівське радіо», що на Князя Романа, 6 під час прибирання у вівторок, 20 червня, знайшли архівні матеріали. Йдеться про газети, листи, документи, брошури та книги, які були у закритій віконній та дверній нішах. Таким чином працівники телерадіокомпанії у 1960-роках ущільнювали та ізолювали пусті простори між дверима та вікном.
 
Директор ЛКП «Львівське радіо» Андрій Лінік розповів, що наразі потрібно перебрати всі матеріали й оцифрувати їх, пише zahid.net.
 
«Знайшли це все між двома дверима, у дверному отворі й так само між подвійним вікном. Ми прибирали у тому приміщенні, бо воно в досить занедбаному стані. Коли почали все відкривати, то побачили, що поміж всім є якісь папери. Почали розбиратися і виявилось, що міждверні й міжвіконні ніші просто забитті паперами різного типу. Колись працівники телерадіокомпанії так ущільнювали будівлю. Знахідка має стосунок і до будинку, і до спадщини радіо, яке там було. Об'єм матеріалів дуже великий. Це дуже дивний набір різних матеріалів, який ситуативно виявився замурований у приміщенні. Частина матеріалів в дуже поганому стані – практично сиплеться. Проте дуже багато в доброму», – сказав Андрій Лінік.
 
За словами директора ЛКП «Львівське радіо», серед знахідок є кілька обкладинок Польського радіо, періодика кінця 40-років – початку 60 років, матеріали телерадіокомпанії 1960-років, листи слухачів з тодішньої УРСР. Крім цього, кілька знахідок датуються початком XX століття.
 
«Знайшли книгу, яка належала Польському музичному товариству, яке заснував Ксавер Моцарт. Вона навіть з їхнім штампом. Володимир Мисан-Мілясевич знайшов кілька книг початку XX століття. Їх легко атрибутувати. Це про ноти, Бетховена, Баха тощо. Вони німецькомовні й це 1912 рік, 1929 рік. Також є одна брошура німецькою мовою про один із творів Баха, яка підписана вручну й перекладена польською мовою. Старішого немає, але це й так дуже багато», – розповів Андрій Лінік.
 
Директор зазначив, що надалі ЛКП «Львівське радіо» консультуватиметься з фахівцями, щоб окреслити план роботи зі знахідками. У планах є сформувати архів, який буде доступним онлайн. Андрій Лінік наголосив, що робота може тривати кілька років.
 
«Все узгоджуватимемо і плануватимемо з регіональною філією "Суспільного", оскільки воно є правонаступником Львівської обласної держтелерадіокомпанії. Ми все переберемо і, впевнений, знайдемо й інші цікаві речі, які не перевернуть історію міста, але доповнять її. Я не певен, що наша знахідка дуже унікальна, але це частина нашої історії та спадщини. Це частина історії будинку, практики масового медіа в радянському місті», – пояснив Андрій Лінік.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews