Львівський онкоцентр застосовує найсучасніші методи лікування раку

28.11.2023 21:47   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Це єдиний медзаклад в Україні, в якому одночасно працює 3 сучасних лінійних прискорювачі. 

За 4 місяці роботи команда відділень променевої терапії Львівського онкоцентру досягла колосальних змін в променевій терапії. На сьогодні 90% пацієнтів медзакладу, яким показана променева терапія, отримують лікування на сучасних лінійних прискорювачах.

Про це інформує пресслужба Львівської обласної ради.

 

Як запевняє завідувач відділення променевої терапії № 1 Петро Вовк, його команда професіоналів ставить перед собою значно амбітнішу мету, адже мають відповідний досвід та обладнання.

«Незабаром відсоток вилікуваних пацієнтів суттєво збільшиться. І суттєво зменшиться кількість ускладнень внаслідок проведеного даного лікування», – каже Петро Вовк.

Перший лінійний прискорювач медзаклад почав використовувати у 2009 році. А 3 липня 2023 року медики онкоцентру розпочали застосовувати ще 2 сучасних апарати. Унікальність такої апаратури в тому, що за її допомогою лікарі можуть опромінювати пухлину з максимальною точністю, але при цьому не шкодити організму. Бо ж доза опромінення йде на саму пухлину і не поширюється на інші органи.

«Це одне із найсучасніших обладнань, яке наразі існує у світі. І дуже важливо, що наша команда вміє правильно із ним працювати. Адже ми лікуємо променевою терапією уже майже 15 років, тож маємо за плечима колосальний досвід», – наголошує Петро Вовк.

Лікар порівнює роботу команди з працею ювеліра та годинникаря. Адже у лікуванні пацієнтів важливими, в першу чергу, є точність. Аби надати пацієнтам високоефективну допомогу, лікарі проводять консиліуми, зважують усі ризики та знаходять найкращий варіант для того чи іншого випадку.

«У структурі радіологічної служби є три стаціонарних відділення: променевої терапії, променевої гінекології та радіонуклідне відділення», – розповів Петро Вовк.

У відділеннях працює 20 лікарів та потужна команда медичних фізиків, інженерів, дозиметристів, лаборантів. Усі вони вміють працювати з відповідно до найсучасніших методів лікування. Адже медичний персонал кожного року проходить стажування не тільки в Україні, а й за кордоном – в європейських і найвідоміших світових клініках. Медики постійно вдосконалюються, відвідують конференції та отримують новий досвід. Усе це для того, щоб забезпечити пацієнтам якісну та оперативну медичну допомогу. Наприклад, з вересня до листопада цього року проходили онлайн курси Stanford clinical lecture series. Лекції читали лікарі та медичні фізики зі Стенфордського медичного центру.

Ще однією особливістю променевого відділення є безперервність лікування. Пацієнти отримують допомогу безупинно і навіть у випадках несправності одного з апаратів медики не зупиняють роботу, адже мають змогу продовжити лікування пацієнта на іншому апараті. Тож люди не чекають місяцями в черзі. Бо онкологія не чекає, кажуть медики. І через 3-4 місяці з першої стадії може перерости на третю та четверту. Тож персонал робить все для того, щоб хворі отримували допомогу якнайшвидше, адже близько 30% пацієнтів приїжджають до них з інших областей.

«На сьогодні понад 250 пацієнтів отримують лікування в відділенні променевої терапії та променевої гінекології. 90 відсотків з них отримують променеву терапію на сучасному обладнанні», – говорить Петро Вовк.

У більшості випадків медики застосовують комбіноване лікування – пацієнтам проводиться і променева терапія, й інші методики. Кількість доз опромінення визначають в залежності від локалізації пухлини, гістологічний висновок, стадій захворювання та інших чинників.

Однак якщо при інших локалізаціях променева терапія застосовується як комбінований метод лікування, то при 70-80 відсотків випадків онкогінекології вона застосовується як самостійний метод лікування, а також як етап комбінованого лікування після операцій та при рецидивах.

«При ранніх стадіях раку шийки матки стандартом є хірургічне лікування. Але у разі протипоказів до операцій, променева терапія буде ефективним та радикальним лікуванням. А при місцевопоширеному раку шийки матки проводиться хіміопроменева терапія, яка є з добрими результатами. Завдяки сучасним апаратам та використанню планування ми враховуємо особливості кожного пацієнта та індивідуальний план лікування», – розповіла завідувачка відділення променевої гінекології Орися Буряк.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews