Через кліматичні зміни збільшується тривалість дня
Опубліковано : Іванна Капустянська
Сучасні зміни клімату є безпрецедентними, кажуть дослідники. За останні десятиліття це прискорило танення льодовиків і полярних льодовикових щитів, а це своєю чергою призвело до підвищення рівня Світового океану. Таке переміщення маси від полюсів до екватора значно збільшило похилість Землі та тривалість світлового дня (LOD) з 1900 року.
"Ми показуємо, що нинішні темпи зростання є вищими, ніж будь-коли у 20 столітті. Якщо буде високий рівнем викидів, спричинений кліматом темп збільшення тривалості дня продовжуватиме зростати і може досягти вдвічі більшої швидкості, ніж зараз", — ідеться в статті.
Кліматична тенденція зміни тривалості дня коливалася між 0,3 і 1,0 мс/рік у 20-му столітті, але прискорилася до 1,33 ± 0,03 мс/рік з 2000 року.
Вчені припускають, що швидкість LOD, спричинена кліматом, може досягти 2,62 ± 0,79 мс/рік до 2100 року.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 22 червня закликав міжнародну спільноту вжити термінових заходів щодо зміни клімату. Він сказав, що наступні 18 місяців — критично важливі в боротьбі за обмеження підвищення глобальної температури
Служба з питань зміни клімату імені Коперника (C3S) писала, що червень 2024 року — це 12-й місяць поспіль, коли глобальна температура досягла 1,5°C вище доіндустріальної.
Науковці раніше визначили, що зміна клімату уповільнила обертання Землі й може вплинути на те, як людство вимірює час.
Джерело: LvNews