Як повідомили на Facebook-сторінці Центру дитячої медицини Західноукраїнського спеціалізованого центру, до них звернулись батьки хворої дівчинки з важкою пневмонією. Стан дитини погіршувався так стрімко, що вже за кілька годин вона була у реанімації в септичному шоці. Анестезіологам вдалося вивести Вероніку з такого стану. Проте їй бракувало кисню і апарат штучного дихання не допомагав.
Перегляньте також:
- Львівські нейрохірурги вилікували епілепсію у 8-річного хлопчика, який з народження страждав від судом
- Особливості діагностики неврологічних хвороб
За словами завідувача реанімаційного відділення Романа Собка, єдине, що могло врятувати дівчинку — екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО), проте цього апарату немає в центрі. Чоловік зателефонував кардіохірургині Львівської обласної клінічної лікарні Софії Вишинській. Фахівчиня відразу відгукнулась і вночі приїхала до пацієнтки з апаратом ЕКМО, виконала підключення до нього та розпочала процедуру.
Наступні дні і тижні лікарі фактично не відходили від Вероніки і з часом її стан трохи покращився. Дитину відключили від ЕКМО. Проте на цьому проблеми не закінчились.
“У дитини розвинулася загрозлива для життя легенева кровотеча, яку лікарям з великими зусиллями вдалось зупинити. Але залишені у легенях згортки крові погіршували функцію дихання. За допомогою лікарі звернулись до торакальних хірургів Центру дитячої медицини лікарні “Охматдит”, які професійно виконали санаційну бронхоскопію та ліквідували проблему”, — йдеться у повідомленні.
Зважаючи на імуносупресивну терапію, побороти інфекцію було вкрай важко. Втім медикам вдалось підібрати необхідне лікування. За декілька днів Вероніку від’єднали від апарату штучного дихання і вона задихала сама.
Після тривалого лікування дівчинка значно ослабла, тож потребувала відновлювальної терапії. Вероніка заново вчилась рухатись і ходити з реабілітологами.
“Вероніка — справжній боєць, яка мужньо боролась і виграла битву з важкою хворобою. Нам вдалось врятувати життя дитини та трансплантовану нирку, яку їй віддала мама”, — каже Роман Собко.
За його словами, врятоване життя Вероніки — це результат спільних зусиль лікарів різних спеціальностей, відділень та лікарень.