Священник зі Львівщини оштрафований на 170 тис. грн за спробу перевезти незадекларовані ліки під виглядом гуманітарної допомоги

Опубліковано:
20 Березня, 2026 о 13:56

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області оштрафував на 170 тис. грн уродженця Бродів Львівської області, священника Романа Д., керівника релігійної організації “Парафія Пресвятої Тройці м. Тернопіль УГКЦ”, за спробу перемістити через митний кордон України незадекларовані медикаменти під виглядом гуманітарної допомоги.

За матеріалами справи, у червні 2025 року релігійна організація мала отримати з Італії гуманітарний вантаж від товариства “Свята Софія” для українців-католиків. Серед продуктів, одягу, засобів гігієни та інших речей у вантажі знаходився медичний препарат New Art виробництва італійської компанії Bruno Farmaceutici SPA у кількості 2226 упаковок. Цей препарат використовується для внутрішньосуглобових ін’єкцій на основі гіалуронової кислоти.



Слідство встановило, що священник не вказав препарат у митній декларації, припускаючи, що через короткий термін придатності ліків (до вересня 2025 року) митниця могла їх не пропустити.

24 червня 2025 року під час митного контролю на посту “Тиса” в Закарпатській області було виявлено невідповідність між задекларованим вантажем та фактичним вантажем у фурі DAF. Експерт оцінив ринкову вартість препаратів у майже 9,5 млн грн.

Обвинувачений визнав свою провину. Суд затвердив угоду про визнання винуватості, призначив штраф 170 тис. грн та стягнув 4664,88 грн судових витрат за експертизу. Крім того, священник добровільно перерахував 100 тис. грн на підтримку ЗСУ. Вирок можна оскаржити протягом 30 днів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: LVIV.media
Теги: #контрабанда ліків, #священник



Статті

Інтерв'ю
Центр мамології Медичного центру Святої Параскеви – європейські стандарти у львівській лікарні
18:41, 5 Березня, 2026

Центр мамології Медичного центру Святої Параскеви – європейські стандарти у львівській лікарні

Блоги

ТОП новини Львівщини: