Весільний обряд зі Стрийщини внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини

Опубліковано:
17 Липня, 2025 о 09:15

Унікальний весільний обряд “Заплітання долі” зі Стрийщини офіційно визнано частиною культурного коду України. Відповідний наказ №588 видало Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.

“Заплітання долі” – це більше, ніж весільний ритуал. У ньому – зв’язок поколінь, глибина родинних цінностей, повага до природи й Всесвіту”, – підкреслив Максим Козицький.

Цей обряд став уже одинадцятим елементом з Львівщини, включеним до національного переліку нематеріальної культурної спадщини. Раніше до нього вже увійшли такі унікальні традиції та надбання області:



  • Яворівська дерев’яна забавка
  • Яворівський пиріг
  • Різдвяна сферична звізда (Жовківщина)
  • Надсянська говірка
  • Глинянський візерунковий текстиль
  • Городоцький шов
  • Дзвонарство
  • Бойківська писанка
  • Засипана капуста (Жидачівщина)
  • Сокальська сорочка

“Дякую усім носіям, дослідникам, громадам, культурним діячам, завдяки яким ці традиції живі, і їх успадкують наші діти. Ці елементи є важливим свідченням того, хто ми”, — додав Максим Козицький.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Максим Козицький
Теги: #весільний обряд “Заплітання долі”, #нематеріальна культурна спадщина



Статті

Інтерв'ю
“Українці декілька разів вибачалися”: історик Ярослав Грицак про Волинську трагедію
14:20, 11 Липня, 2025

“Українці декілька разів вибачалися”: історик Ярослав Грицак про Волинську трагедію

Блоги

ТОП новини Львівщини: