Кожні 4-6 років потрібно проходити тест на рівень холестерину в крові. А якщо людина в групі ризику – має надмірну вагу, підвищений тиск, діабет, ішемічну хворобу серця – то частіше.
Читайте також
Перегляньте також:
- Садовий задекларував 869,6 тис. грн, а дружина 13,4 млн грн доходів за 2024 рік
- Сирський нагородив військового зі Львівщини Володимира Скоблика Золотим хрестом
Про це інформує прес-служба МОЗ, пише – Твоє місто.
«Високий рівень холестерину підвищує ризики виникнення атеросклерозу, серцевого нападу, ішемічної хвороби серця та інсульту. «Поганий» холестерин проникає у стінку кровоносних судин, де накопичується в атеросклеротичній бляшці, що звужує просвіт судини й перешкоджає вільному потоку крові», – пояснюють в МОЗ.
Найнебезпечніші з бляшок мають великий вміст холестерину і тонке покриття зі сполучної тканини, що легко розривається, тоді бляшка сприяє утворенню тромбу, що росте і закриває просвіт судини.
«Потік крові зупиняється, частина міокарда, що постачається цією судиною, залишається без кисню та поживних речовин і відмирає. Якщо такий процес відбувається в серці, розвивається інфаркт міокарда, якщо в мозку – мозковий інсульт», – кажуть медики.
Втім, українці досі не вважають високий рівень холестерину серйозним фактором ризику і не включають його навіть до 5-ки найбільших таких факторів.
Перевірити рівень холестерину можна у свого лікаря – сімейного, терапевта чи педіатра. Аналіз на загальний холестерин входить до гарантованого державою пакету послуг первинної медичної допомоги, що їх пацієнти отримують безоплатно.